Kaip išsirinkti skalbimo mašiną ir neapsirikti

Kaip išsirinkti skalbimo mašiną ir neapsirikti

Šiuolaikinės skalbimo mašinos turi tiek daug parametrų ir funkcijų, kad renkant tinkamą galima labai lengvai pasimesti. Lifehacks.lt papasakos jums, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, norint rasti tinkamą ir patikimą skalbimo mašinos modelį.

 

Skalbimo mašinos tipas ir dydis

Iš pradžių turite nuspręsti kur statysite skalbimo mašiną. Būtent dėl vietos priklauso koks tipas ir kokių gabaritų skalbimo mašina jums reikalinga.

Skalbimo mašinos būna dviejų tipų:

 • su durelėmis priekyje;
 • su dangčiu viršuje;

Skalbimo mašinos su durelėmis priekyje, skirtingai nei mašinos su dangčiu viršuje, gali gana stipriai skirtis savo gabaritais:

 1. Standartinės: aukštis – 85-90 cm, plotis – 60 cm, gylis – 45-60 cm;
 2. Siauros: gylis mažesnis nei 45 cm;
 3. Kompaktiškos: visi parametrai mažesni nei standartinėse skalbimo mašinose;

Standartiniai modeliai gerai tinka santykinai erdviems kambariams, nes užima daugiausia vietos. Kompaktiškos ir siauros skalbimo mašinos tinka montuoti mažose patalpose, pavyzdžiui, po stalviršio ar po kriauklę. Tačiau jos turi vieną trūkumą: tokie modeliai greičiau lūžta. Visi elementai siauruose modeliuose supakuoti pakankamai sandariai. Tai pagreitina jų nudėvėjimą ir tarnavimo laikas sumažėja.

Skalbimo mašinos su dangčiu viršuje dažniausiai nestipriai skiriasi dydžiu ir kai kuriais atvejais gali būti vieninteliu variantu. Dangtis viršuje gali būti patogus, jeigu patalpoje, kurioje stovės skalbimo mašina, yra mažai vietos atidaryti priekines dureles.

Skalbimo mašinos talpa

Skalbimo mašinos talpa

Antras svarbus parametras, į kurį reikia atkreipti dėmesį renkant skalbimo mašiną – tai jos talpa. Šis parametras tiesiogiai susijęs su žmonių, kurie naudosis skalbimo mašina, skaičiumi.

Yra apytiksliai paskaičiuota, kad:

 1. 1-2 asmenims pakanka 4 kg talpos skalbimo mašinos;
 2. 3-5 asmenims – 6 kg;
 3. Daugiau nei 5 asmenims – 8-9 kg;

Jei turite mažų vaikų arba planuojate susilaukti, rinkitės modelį su didžiausia talpa. Skalbti teks labai daug.

Bet nereikia galvoti, kad didžiausia talpa – tai visada geriausias sprendimas.

Visų pirma, kuo didesnė yra talpa, tuo didesnė bus pati skalbimo mašina ir tuo daugiau vietos ji užims. Visų antra, jeigu jūs skalbsite po du drabužius modelyje, kuriuo talpa yra 8 kg, vandens sąnaudos bus gana įspūdingos. Todėl pasirinkite talpą atsižvelgiant į jūsų realius poreikius.

Funkcionalumas

Funkcionalumas

Visos šiuolaikinės skalbimo mašinos turi bazines programas (skalbimas esant skirtingoms temperatūroms, skalavimas, gręžimas). Jums tereikia apsispręsti kokios papildomos programos jums reikalingos, o kokios bus tik nereikalingu pinigų švaistymu.

Apsauga nuo vandens nutekėjimo. Tai draudimas skalbimo mašinos gedimo atvejui.

Specialios programos. Prie jų galima priskirti programas, skirtas vaikų drabužių, sporto aprangos, batai arba pagalvių skalbimui.

Švelnus skalbimas. Šiai programai būdingas didesnio vandens kiekio naudojimas, žema skalbimo temperatūra ir sumažintas gręžimo apsukų greitis. Programa puikiai tinka švelniems audiniams ir bus naudinga tiems, kieno drabužinė reikalauja ypatingos priežiūros.

Tylus skalbimas. Modeliuose, turinčiose šią programą yra įrengti inventeriniai varikliai arba tiesioginis įpurškimas, todėl triukšmas yra žymiai mažesnis nei įprastose skalbimo mašinose.

Skalbimas su garais. Tinka visiems audiniams, įskaitant šilką, pūką ir vilną. Taip pat, ši funkcija padės atsikratyti nemalonių kvapų.

Džiovinimas. Padeda taupyti laiką ir erdvę, nes po skalbimo drabužius nereikia niekur kabinti, tačiau skalbimo mašinos su šia funkcija kainuoja žymiai brangiau.

Gręžimo apsukų greitis ir elektros energijos suvartojimas

Su klasių pagalba galima nustatyti kaip gerai mašina skalbia, gręžia ir kiek elektros energijos suvartoja. Klasės žymimos lotyniškomis raidėmis nuo A+++ (aukščiausia klasė) iki G (žemiausia).

Atrodytų, kad tai yra labai naudinga informacija, bet iš tikrųjų ji yra gana beprasmiška, nes daugumos šiuolaikinių skalbimo mašinų charakteristikos yra identiškos. Žinoma, renkant skalbimo mašiną reikia įsitikinti, kad visi parametrai priklauso aukščiausiai klasei. Tačiau nereikia priimti sprendimo remiantis vien tik šiuo punktu.

Kokios skalbimo mašinos yra triukšmingiausios ir daugiausiai judančios

Skalbimo mašinos triukšmo lygis pirmiausia priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas būgnas. Jis gaminamas arba iš plastiko, arba iš nerūdijančio plieno. Pastarasis variantas yra labiau patikimas ir ilgaamžis, bet sukelia daugiau triukšmo. Taip pat, skalbimo mašinos triukšmingumas gali priklausyti nuo variklio. Rinkitės modelį su tylaus skalbimo programa arba pabandykite sumažinti triukšmo lygį su tiesioginiu įpurškimu bei greičio kontrolės funkcija.

Kai kurios skalbimo mašinos gali šokinėti arba judėti, kai yra naudojamos. Tai tiesiogiai susiję su jų gabaritais: kuo jie yra kuklesni, tuo labiau nestabili bus mašina. Ką daryti jei skalbimo mašina juda ar šokinėja? Būtinai statykite ją ant tvirto paviršiaus ir su reguliuojamų kojelių pagalba išlyginkite taip, kad ji stovėtų tiesiai.

Kaip apsaugoti skalbimo mašiną nuo gedimų

Kaip apsaugoti skalbimo mašiną nuo gėdimų

Visa buitinė technika anksčiau ar vėliau lūžta, ir skalbimo mašinos nėra išimtis. Dažniausiai iškylančios problemos yra šios:

 1. Sugedęs kaitinimo elementas.
 2. Sudegęs elektroninio valdymo blokas.
 3. Nutrūkęs arba nušokęs diržas.
 4. Sugedęs variklis.
 5. Nusidėvėję būgno guoliai.
 6. Išklibęs bakas.
 7. Nusidėvėję amortizatoriai.
 8. Sugedęs siurblys.

Nepaisant to, kad daugumos gedimų priežastimi yra neteisingas montavimas ir eksploatavimas, apsisaugoti nuo jų galima dar pirkimo stadijoje.

Pavyzdžiui, atkreipkite dėmesį į modelius, kurių būgnas pagamintas iš nerūdijančio plieno: plastikiniai būgnai žymiai dažniau sugenda.

Kitas momentas susijęs su pasirinkimu ir eksploatavimu. Pavyzdžiui, kai žmogus perka 5 kg talpos skelbimo mašiną, o kiekvieną kartą įdeda į ją 6 kilogramus drabužių. Tokiu atveju gedimo tikimybė stipriai padidėja.

Dar viena klaida – nustatyti maksimalias apsukas gręžimo ciklui. Nerekomenduoju naudotis šia funkcija, nes jos veikimo metu beveik visos skalbimo mašinos dalys patiria didžiulę apkrovą, o jų potencialas išnaudojamas žymiai greičiau. Jeigu jums svarbu, kad drabužiai po skalbimo būtų sausi, pasirinkite skalbimo mašiną su džiovykle.

Į ką dar atkreipti dėmesį perkant skalbimo mašiną

Būtinai apžiūrėkite skalbimo mašiną. Įsitikinkite, kad korpusas neturi įlenkimų ar įbrėžimų: jie gali byloti apie problemas transportavimo metu. Patikrinkite ar yra visi priedai, kurie turi būti komplekte. Pažiūrėkite ar gerai atsidaro durys ir dėžutė skalbimo milteliams.

Skalbimo mašinos montavimą geriau patikėti specialistams. Jei montavimo metu atsiras kokie nors trikčiai, specialistas išrašys jums aktą, pagal kurį parduotuvė pakeis prekę. Jeigu trikčiai atsiras montuojant skalbimo mašiną savarankiškai, jums dar teks įrodyti pardavėjui, kad jie atsirado ne dėl jūsų klaidingų veiksmų.

Geriausios skalbimo mašinos 2024 metais

Žemiau rasite top geriausių skalbimo mašinų Lietuvos rinkoje. Iš tikrųjų, rasite net du sąrašus: pirmame bus skalbimo mašinos iki 8 kg talpos, kitame – virš 8 kg talpos. Reitingas sudarytas pagal elektros energijos ir vandens suvartojimo efektyvumo ir taupumo kriterijus.

Top-7 skalbimo mašinos iki 8 kg talpos

VietaGamintojasModelisVidutinė rinkos kaina (eur)Elektros energijos išlaidos 10 metų (eur/10 m.)Energijos efektyvumo klasėIšlaidos vandeniui 10 metų (eur/10 m.)Gręžimo klasėVandens suvartojimas (l/metai)Elektros energijos sąnaudos (kWh/metai)Talpa (kg)
7SAMSUNGWF70F5E5W2W/LE230209A+++162B112001727
6AristonWMSD 723B EU320208A+++155B106701737
5AEGL76475FL470190A+++169B85001477
4LGF1296NDA3300171A+++158B95001506
3WhirlpoolAWS 63213272168A+++145B85001476
2WhirlpoolAWO/C 6304280167A+++166A92721477
1BOSCHWLG24160BY285149A+++158C88001315

Top-6 skalbimo mašinos virš 8 kg talpos

VietaGamintojasModelisVidutinė rinkos kaina (eur)Elektros energijos išlaidos 10 metų (eur/10 m.)Elektros energijos efektyvumo klasėIšlaidos vandeniui 10 metų (eur/10 m.)Gręžimo klasėVandens suvartojimas (l/metai)Elektros energijos sąnaudos (KhW/metai)Talpa (kg)
6BLOMBERGWMF 8649 WZE50495174A+++169B99001468
5LGF2J6WN0W290166A+++162B95001468
4WHIRLPOOLFWG 81296WS EU335156A+++162B119001378
3AEGL7FBE48S430156A+++150B109991378
2SIEMENSWM14P4E8DN430154A+++129A94601358
1SAMSUNGWW80J5446FW352132A+++110A81001168
Įvertinimai
( 6 įvertinimų, vidutiniškai 3.835 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 4
 1. Svečio paveiksliukas
  Lauryna

  Naudingas straipnis, dėkui. Kaip tik pradėjau ieškoti naujos skalbimo mašinos. Paskaičius supratau, kad su 4 kg būgnu neišsisuksim mes tryse visgi, reikės imti bent 6 kg. Nužiūrėjau šį modelį https://www.elektromarkt.lt/lt/ww60j42602w-le-samsung-skalbimo-masina Samsung labiau mėgstamas gamintojas bei pažiūrėjau gerai šiose lentelėse ir įvertintas, o dar ir šoninės durelės man daug patogiau ir geriau, nes tokiu atveju skalbimo mašinos viršų galima panaudoti dar kaip stalą-papildomą paviršių daiktas sudėti vonios kambaryje. Gaila straipsnyje neradau informacijos ką reiškia gręžimo klasė B. Apie energijos klases žinau,bet gręžimo dar neteko susidurti.

  1. Autorius Darius Darko
   Darius Darko (author)

   Džiugu, kad straipsnis buvo naudingas ir padėjo išsirinkti skalbimo mašiną :)
   Gręžimui irgi taikomi tam tikri standartai, kurie žymimi nuo A iki G. A – tai aukščiausia gręžimo klasė. Iš skalbimo mašinos su tokia gręžimo klase drabužius ištrauksite beveik sausus.

 2. Svečio paveiksliukas
  Nida

  Norėjau paieškoti mane dominančio LG modelio iš TOP 6 sąrašo (virš 8 kg). Tačiau pagal pateiktą pavadinimą – F2J6WN0W – randu kad ji tik 6 kg talpos…

 3. Svečio paveiksliukas
  Gintce

  Punktas: „Geriausios skalbimo mašinos 2020 metais”, o straipsnis „Atnaujinta: 4 Rugsėjo, 2019”, o komentarai 2017m.. nenuostabu, kad reklamuojamų skalbyklių sąrašas jau nebegalioja, nes nemažai jų jau negaminamos.

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: