Kaip teisingai skalbti sportbačius bei juos džiovinti

Kaip teisingai skalbti sportbačius bei juos džiovinti

Sportbačius galima ir netgi reikia skalbti. Tačiau norint nesugadinti mėgstamų batelių, reikia laikytis tam tikrų taisyklių bei reikalavimų.

Kaip skalbti sportbačius skalbimo mašinoje

Sportbačius skalbimo mašinoje geriau skalbti specialiame batų skalbimo maišelyje. Pasirinkite specialų skalbimo režimą, skirtą sportinei avalynei. Jeigu tokio neturite, pasirinkite rankinį arba švelnų režimą ir ne didesnę kaip 30 laipsnių temperatūrą. Tokiu atveju sportbačiai nedeformuosis ir nepraras savo spalvos. Taip pat, nepamirškite išjungti gręžimo ir džiovinimo funkcijų.

Prieš dedant sportbačius į skalbimo mašiną, būtinai išplaukite padus ir pašalinkite mažus akmenukus, kurie galėjo užstrigti tarp protektorių. Kitaip galima sugadinti skalbimo mašiną.

Nedėkite į skalbimo mašiną daug skalbimo miltelių, nes jie gali palikti dėmes, ypač ant baltų sportbačių.

Kaip išskalbti sportbačius rankomis

Jeigu avalynė yra nauja bei brangi ir jūs bijote ją sugadinti – galite išskalbti ją rankomis. Daryti tai reikia minkštu šepetėliu šiltame muiluotame vandenyje. Vidpadžius bei raištelius reikia išimti ir išskalbti atskirai.

Išnagrinėkite informaciją etiketėje. Ten turi būti nurodyta iš kokių medžiagų pagaminti jūsų sportbačiai ir ar juos galima skalbti. Pažiūrėkite, ką reiškia skalbimo ženklai.

Nerekomenduojama skalbti odinius ir sportbačius iš zomšos. Tokią avalynę galima išvalyti su senu dantų šepetėliu, šlapiu skuduru arba su specialiomis priemonėmis, kurias galima įsigyti parduotuvėse.

Kaip dezinfekuoti avalynę

Norint dezinfekuoti avalynę, įpilkite į vandenį porą lašų pušų, balteglių, arbatmedžių, eukaliptų, čiobrelių, kadagių arba šalavijų eterinių aliejų. Visi šie eteriniai aliejai pasižymi antibakterinėmis savybėmis. Be to, jūsų sportbačiai turės žymiai geresnį kvapą.

Kaip išdžiovinti sportbačius

Džiovykloje sportbačiai gali deformuotis. Dėl aukštos temperatūros gali ištirpti klijai, todėl džiovinti batus ant radiatoriaus arba prie šildytuvo irgi negalima.

Geriausiai džiovinti sportbačius atvirame ore, tačiau tam ne visada yra laiko. Žemiau pateikiu kelis variantus, kurie leis greičiau išdžiūti jūsų sportbačiams. Tik nepamirškite išimti vidpadžius, juos reikia džiovinti atskirai.

Ventiliatorius

Paimkite paprastą ventiliatorių, iš turimų daiktų padarykit du kabliukus ir su kabliukais pakabinkite sportbačius ant ventiliatoriaus. Džiovinimas užtruks vos porą valandų.

Oro kondicionierius

Pastatykite sportbačius po kondicionieriumi taip, kad ant jų patektų išpučiamas oras. Taip jūsų avalynė išdžiūs žymiai greičiau.

Dulkių siurblys

Pilnai išdžiovinti sportbačius su dulkių siurbliu nepavyks, tačiau jis padės pašalinti drėgmę iš vidaus. Padėkite sportbačius į dubenį, nuimkite siurblio antgalį, įkiškite vamzdį į sportbačius ir įjunkite siurblį. Džiovinkite sportbatį tokiu būdu 15-20 minučių, o tada pereikite prie kito.

Fenas

Su fenu reikia būti atsargiems. Nerekomenduojama džiovinti sportbačius karštu oru, nes nuo jo gali išsilydyti medžiagos viduje. Geriau pasirinkti šalto oro režimą. Ir jokiais būdais nepalikite įjungto feno sportbačių viduje.

Laikraščiai

Senas geras būdas išdžiovinti avalynę – įdėti į vidų laikraštį. Po valandos patikrinkite laikraštį. Jeigu popierius visiškai šlapias – pakeiskite jį. Deja, tai pats ilgiausias variantas.

Silikagelis

Silikagelis veikia lygiai taip pat, kaip ir laikraščiai – jis sugeria drėgmę. Tiesiog padėkite į šlapius sportbačius silikagelio maišelį ir palikite porai valandų.

Jeigu žinote daugiau būdų išvalyti ir išdžiovinti sportbačius – dalinkitės komentaruose!

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: