Nemalonus batų kvapas – kodėl atsiranda ir kaip panaikinti?

Nemalonus batų kvapas - kodėl atsiranda ir kaip panaikinti?

Nemalonus batų kvapas – ne tik estetinė problema. Jeigu nieko nedaryti su padidintu prakaitavimu, tai tikimybė susirgti grybeliu ir kitomis pėdų ligomis stipriai išauga. Tačiau yra paprasti būdai kovoti su šia problema, kurie nereikalauja pirkti brangių priežiūros priemonių.

1. Venkite siauros avalynės

Siaura avalynė
Siaura avalynė

Siauri batai trukdo drėgmei išgaruoti nuo pėdų paviršiaus. O šilta ir tamsi aplinka tik dar labiau pablogina reikalą: atsiranda bakterijos, sukeliančios nemalonų kvapą. Tam, kad kojos neprakaituotų, avalynė turi būti tinkamo dydžio.

2. Vonelės kojoms iš burnos skalavimo skysčio

Vonelė kojoms iš burnos skalavimo skysčio
Vonelė kojoms iš burnos skalavimo skysčio

Burnos skalavimo skystį galima naudoti kojų prakaitavimo prevencijai. Padarykite vonelę iš burnos skalavimo skysčio ir vandens, palaikykite joje kojas apie 40 minučių, o po procedūros – gerai nusausinkite.

3. Anglies filtrai

Filtrai batams iš aktyvintos anglies
Filtrai batams iš aktyvintos anglies

Tam, kad panaikinti nemalonų batų kvapą – įdėkite į juos bet kokį filtrą, kuriame yra aktyvinta anglis. Palikite filtrą batų viduje nakčiai ir iš ryto nemalonaus kvapo nebeliks.

4. Soda ir kukurūzų krakmolas

Kojų apdorojimas su kukurūzų krakmolu
Kojų apdorojimas su kukurūzų krakmolu

Soda ir kukurūzų krakmolas puikiai sugeria drėgmę ir pašalina nemalonaus kojų kvapo priežastį. Yra du naudojimo būdai:

  1. Po dušo apdorokite sausas kojas su soda arba kukurūzų krakmolu tarp pirštų: tai padės išvengti per didelio prakaitavimo.
  2. Norėdami panaikinti nemalonų kvapą iš batų, apdorokite jų vidų su soda. Ji puikiai sugeria drėgmę ir turi antibakterinį bei dezodoruojantį poveikį.

5. Drėkinantis losjonas

Pėdų drėkinimas losjonu
Pėdų drėkinimas losjonu

Drėkinimas atlieka svarbų vaidmenį kovojant su pernelyg dideliu prakaitavimu. Viena iš hiperhidrozės priežasčių yra užkietėjusi pėdų oda, kurioje kaupiasi bakterijos. Siekiant išvengti odos įtrūkimų susidarymo, kiekvieną vakarą būtina tepti pėdų oda drėkinamuoju losjonu.

6. Sportinės kojinės

Sportinės kojinės
Sportinės kojinės

Sportinės kojinės specialiai pritaikytos tam, kad drėgmė būtų lengviau pašalinama nuo odos. Venkite kojinių, pagamintų iš grynos medvilnės. Žinoma, jos puikiai sugeria prakaitą, tačiau dėl to atsiranda nemalonus kvapas.

7. Druska

Druska
Druska

Vonelės su druska susiaurina poras ir kovoja su bakterijomis ant kojų paviršiaus. Vonelės receptas gana paprastas: sumaišykite 4 stiklines šilto vandens ir 1/2 stiklinės druskos. Tinka kaip jūros druska, taip ir valgomoji.

8. Džiovinkite batus saulėje

Batų džiovinimas saulėje
Batų džiovinimas saulėje

Grybelis ir bakterijos, kurie su laiku atsiranda ant batų, bijo ultravioletinių spindulių. Norint atsikratyti mikroorganizmų ir kvapo arba užkirsti kelią jų atsiradimui, reikia periodiškai džiovinti batus saulėje.

9. Laikykitės dietos

Kava
Kava

Kai kurie maisto produktai sukelia padidintą prakaitavimą. Jeigu ruošiatės svarbiam susitikimui ir bijote dėl nemalonaus kvapo – atsisakykite aštraus maisto, kavos ir arbatos. Maistas, turintis savo sudėtyje daug angliavandenių, taip pat sukelia grybelio augimą ant odos.

10. Mėtinis šveitiklis

Mėta
Mėta

Mėtinis šveitiklis kojoms ne tik kovoja su nemaloniu kvapu, bet ir pagerina kraujotaką bei išvalo kojas nuo mirusių odos ląstelių. Mėtinis šveitiklis gaminamas iš paprastų ingredientų:

  • 1 šaukštas kukurūzų miltų;
  • 2 šaukšteliai džiovintų mėtų;
  • 1 šaukštas natūralaus jogurto;
  • 5 lašai pipirmėčių eterinio aliejaus;
  • 1 citrinos sultys.

Sumaišykite visus ingredientus ir gautu mišiniu padenkite pėdas. Masažuokite pėdas 5-10 minučių, nuplaukite šveitiklį šiltų vandeniu ir išdžiovinkite kojas.

11. Prieskoniai

Prieskoniai
Prieskoniai

Prieskoniai, kuriuos galima rasti beveik pas visus namuose, taip pat gerai kovoja su nemaloniu kojų kvapu.

  • Cinamonas pasižymi antibakterinėmis savybėmis, todėl eterinius aliejus ir miltelius su cinamonu galima pilti į voneles kojoms.
  • Čiobrelis – galinga natūrali antiseptinė priemonė. Senovėje gydytojai naudojo ją žaizdų dezinfekcijai. Šiltos vonios su čiobreliais turi stiprų dezodoruojantį efektą.
  • Pipirmėtė, be antibakterinių ir antiseptinių savybių, turi ryškiai šviežią aromatą.

12. Laikykitės batų dėvėjimo terminų

Laikykitės batų dėvėjimo terminų
Laikykitės batų dėvėjimo terminų

Sportbačius negalima dėvėti ilgiau negu 3 metus. Nepaisant priežiūros ir plovimo, nešvarumai įsigeria į batų medžiagą ir sudaro puikias sąlygas bakterijų augimui. O jei sportuojate su sportbačiais vidutiniškai 30 minučių per dieną ir bent 4-5 kartus per savaitę – keisti juos reikia kas šešis mėnesius.

13. Vandenilio peroksidas ir kalio permanganatas

Kalio permanganatas
Kalio permanganatas

Batų dezinfekcija apsaugos pėdas nuo mikozės, kuri yra viena iš nemalonaus kvapo priežastimi, ir sunaikins grybelio sporas. Norint dezinfekuoti batus nuo grybelio namų sąlygomis jums prireiks kalio permanganato. Ištirpinkite keletą kalio permanganato kristalų vandenyje ir apdorokite juo batų vidų.

14. Kontrasto kojų vonia

Kontrasto kojų vonia
Kontrasto kojų vonia

Kontrasto kojų vonia teigiamai veikia prakaito liaukas. Dėl šilto ir šalto vandens kaitaliojimo pagerėja kraujotaka, padidėja kraujagyslių tonusas bei išnyksta nemalonus kojų kvapas.

15. Silikagelio maišeliai

Silikagelis
Silikagelis

Maži maišeliai su apvaliais kamuoliukais, kuriuos gamintojai įdeda į dėžes su naujais batais, bus naudingi ir norint panaikinti nemalonų kvapą iš senų batų. Medžiaga, iš kurios gaminami šie kamuoliukai, vadinasi silikageliu. Silikagelis puikiai sugeria ir sulaiko drėgmę. Kačių kraikas iš silikagelio irgi tinka. Paimkite 1-2 šaukštus silikagelio ir įdėkite nakčiai į avalynę. Iš ryto kvapo nebeliks.

O kaip jūs kovojate su nemaloniu batų ir kojų kvapu?

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: