Kaip išimti kramtomąją gumą iš plaukų, išvalyt iš drabužių, kilimo ir baldų

Kaip išimti kramtomąją gumą iš plaukų, išvalyt iš drabužių, kilimo ir baldų

Kramtomoji guma – puiki priemonė nuo nemalonaus burnos kvapo, bet tampa tikra problema, kai įsivelia į plaukus arba prilipa prie drabužių, kilimo ar baldų. Kaip išimti gumą iš plaukų arba išvalyti iš kilimo, drabužių ir baldų sužinosite, perskaitę mūsų straipsnį.

Kaip išimti kramtomąją gumą iš plaukų

Tie iš jūsų, kas turi vaikus, žino: jeigu guma įsivėlė į plaukus, vaikui neišvengti kreatyvaus kirpimo, kurį lydės verkimas ir užgaidos. Tačiau neskubėkite griebtis žirklių, yra ir kitų, ne tokių radikalių būdų išimti gumą iš plaukų.

Žemės riešutų sviestas ir augalinis aliejus

Jeigu kramtomoji guma nespėjo išdžiūti, jos galima atsikratyti su žemės riešutų sviesto pagalba. Paimkite žemės riešutų pastą be riešutų gabaliukų (tai yra ne crunchy) ir pirštais arba dantų šepetėlių sutepkite ja kramtomąją gumą. Guma sugers pastoje esantį aliejų ir taps elastinga ir nelipni. Ją lengvai galėsite pašalinti su šukų pagalba. Žemės riešutų sviesto likučius nuo plaukų pašalinkite su rankšluosčiu ir išplaukite galvą įprastomis priemonėmis.

Kramtomosios gumos pašalinimas iš plaukų su žemės riešutų sviesto pagalba
Kramtomosios gumos pašalinimas iš plaukų su žemės riešutų sviesto pagalba

Panašiai veikia ir augalinis aliejus: alyvuogių, saulėgrąžų ir kiti. Tačiau efektas dar geresnis. Kai guma suminkštės, ją lengvai galėsite pašalinti rankomis. Žiūrėkite patys:

Plaukų serumas su silikonu

Ši priemonė naudojama kovoje su plaukų galiukų skilinėjimu. Tačiau ji puikiai tinka norint pašalinti iš plaukų kramtomąją gumą. Pašlaknokite gumą plaukų serumu ir palaukite 1-2 minutes. Tada nušukuokite gumą nuo plaukų ir išplaukite galvą įprastomis priemonėmis.

Gumos pašalinimas iš plaukų su serumu
Gumos pašalinimas iš plaukų su serumu

Vazelinas ir majonezas

Sutepkite plaukus aplink gumos ir šukas vazelinu arba majonezu ir kramtomoji guma tiesiog nuslys nuo plaukų.

Kramtomosios gumos valymas nuo plaukų su vazelino pagalba
Kramtomosios gumos valymas nuo plaukų su vazelino pagalba

Gabaliukas ledo

Jeigu augalinio aliejaus atveju mes stengėmės suminkštinti gumą, tai dabar viskas bus atvirkščiai – gumą reikės užšaldyti. Tam mums reikia paimti gabaliuką ledo ir pridėti prie gumos 10-15 minučių. Šio laiko visiškai užteks, kad guma sutvirtėtų ir mes galėtume ją lengvai sulaužyti ir pašalinti iš plaukų.

Gumos užšaldymas ir pašalinimas nuo plaukų
Gumos užšaldymas ir pašalinimas nuo plaukų

Soda

Dar viena lengvai prieinama priemonė – soda. Iš jos mums reikės pagaminti pastą: 1-2 šaukštus sodos sumaišyti su 1-2 šaukšteliais vandens. Vėliau šia pasta reikia sutepti plaukus toje vietoje, kur prilipo guma ir palaukti kol pasta išdžius. Po to reikia tiesiog nušukuoti gumą nuo plaukų ir išplauti juos.

Dantų pasta, burnos skalavimo skystis ir rankų valiklis

Paimkite šiek tiek dantų pastos, sutepkite ja kramtomąją gumą ir įtrinkite tol, kol guma neišsivalys nuo plaukų.

Tarp asmeninės higienos priemonių, kurie yra efektyvūs kovoje su kramtomąja guma plaukuose, galima paminėti rankų valiklį (jį reikia įtrinti į gumą) ir burnos skalavimo skystį (juo reikia išplauti plaukus po rankų valiklio). Maždaug po 5 minučių kramtomoji guma nukris iš plaukų.

Alkoholis

Sušlapinkite vatos gabaliuką degtinėje arba kitame stipriame alkoholiniame gėrime ir kruopščiai apdorokite juo tą vietą, prie kurios prilipo guma. Maždaug po minutės guma turi nulipti nuo plaukų. Po šios procedūros išplaukite plaukus šampūnu.

Kaip nuvalyti kramtomąją gumą nuo drabužių

Vaikščiodami po parką, atsisėdate ant suoliuko ir gaunate dovanėlę nuo tautiečių – prilipusią prie drabužių kramtomąją gumą. Kaip taisyklė, įprastas skalbimas nepadės atsikratyti šios bėdos. Drabužius reikia arba priduoti į valyklą, arba išmesti. Tačiau neskubėkite to daryti. Išvalyti gumą iš drabužių įmanoma ir namų sąlygomis su įprastomis priemonėmis.

Užšaldymas

Užšaldymo metodas tiks tuo atveju, jei guma prie drabužių prilipo storu „blynu”. Sudėkite drabužį taip, kad guma būtų viršuje, supakuokite į polietileninį maišą (geriau į hermetiškai užsidarantį) ir padėkite į šaldiklį porai valandų. Praėjus porai valandų, išimkite maišą ir nukrapštykite gumą su peiliu ar kitu aštriu daiktu.

Lyginimas

Palaukite, kol lygintuvas prisišildys iki vidutinės temperatūros ir išlyginkite sugadintą drabužį. Atkreipkite dėmesį į tai, kad lyginti drabužį reikia ne iš tos pusės, prie kurios prilipo guma, o iš kitos. Lyginimo metu guma susilydys, todėl padėkite ant lyginimo lentos gabaliuką kartoninio popieriaus ir guma prilips prie jo.

Gumos valymas pašalinimas nuo drabužių su lygintuvu
Gumos valymas pašalinimas nuo drabužių su lygintuvu

Gumos nugarinimas

Šis metodas yra labai paprastas ir nereikalauja jokių papildomų priemonių. Užvirkite virdulį ir palaikykite sutepliota drabužio vietą virš išeinančių garų. Po kelių minučių guma taps minkšta ir galėsite lengvai nuvalyti ją su dantų šepetėliu. Po to būtinai išskalbkite drabužį.

Gumos nugarinimas nuo drabužių virš virdulio
Gumos nugarinimas nuo drabužių virš virdulio

Dar vienas panašus būdas – panaudoti dubenį su labai karštu vandeniu. Padėkite į jį drabužį ir po kelių minučių pašalinkite gumą su dantų šepetėliu. Tinka tik tiems drabužiams, kuriuos galima skalbti esant labai aukštai vandens temperatūrai. Čia galite pažiūrėti, ką reiškia drabužių skalbimo ir priežiūros ženklai.

Actas ir buitinė chemija

Įpilkite actą į dubenį ir pastatykite 1 minutei į mikrobangų krosnelę (actas turi gerai pasišildyti, bet neužvirti). Padenkite kramtomąją gumą actu su dantų šepetėlio pagalba. Padaryti tai reikia greitai, kol actas neatšalo. Pakaks kelių judesių ir guma atsiklijuos nuo drabužio. Tik nenaudokite šiuo metodo norint pašalinti gumą nuo švelnių audinių.

Iš buitinės chemijos atsikratyti gumos nuo drabužių gali padėti lipnių etikečių valiklis (padenkite juo gumą, palaukite 2 minutes ir nuvalykite su dantų šepetėliu), skysta skalbimo priemonė (papilkite ant gumos, gerai įtrinkite ir pašalinkite su glaistikliu) arba plaukų lakas (papurkšti ant gumos, palaukti kol ji sukietės ir pašalinti su peiliu).

Gumos pašalinimas nuo drabužių su buitine chemija
Drabužių valymas nuo kramtomosios gumos su buitinės chemijos pagalba

Riešutų sviestas ir aliejai

Riešutų sviesto veikimo principas yra toks pats kaip ir atveju su plaukais. Kai guma suminkštės, ją galima bus pašalinti su peilio pagalba.

Kas liečia aliejų, geriausiai tinka apelsinų ir eukaliptų. Sutepkite aliejumi tą drabužių vietą, kur prilipo guma, o vėliau nuvalykite ją su dantų šepetėliu. Po to drabužius reikia būtinai išskalbti.

Kramtomosios gumos valymas nuo drabužių su riešutų sviestu
Kramtomosios gumos valymas nuo drabužių su riešutų sviestu

Lipni juosta

Jeigu guma prie audinio prilipo nelabai stipriai, ją galima pašalinti su lipnia juosta. Atkirpkite tokį juostos gabaliuką, kad jis uždengtų visą gumą. Stipriai prispauskite juostą prie gumos ir staigiu judėsiu atklijuokite. Jeigu iš pirmo karto nepavyko atsikratyti visos gumos – pakartokite procedūrą.

Gumos pašalinimas nuo drabužių su lipnia juosta
Gumos pašalinimas nuo drabužių su lipnia juosta

Kaip išvalyti kramtomąją gumą nuo batų

Užminti su naujais batais ant kramtomosios gumos labai paprasta, o išvalyti juos kartais būna labai sudėtinga. Tačiau egzistuoja keli patikrinti būdai.

Žiebtuvėlių kuras ir acetonas

Specialus kuras žiebtuvėliams užpildyti bei acetonas puikiai išvalo batų padus nuo kramtomosios gumos. Tam reikia pamerkti skudurą žiebtuvėlių kure arba acetone ir patrinti toje vietoje, kur yra guma, kol skystis išės ją. Dėmesio! Šie skysčiai yra labai degūs, todėl laikykitės visų atsargumo priemonių.

Smėlis

Jeigu jūs įklimpote į „šviežią” kramtomąją gumą, kuri nespėjo užkietėti, raskite sausą smėlį ir nedidelę lazdą. Papilkite smėlio ant gumos ir trinkite su lazda. Labai greitai kramtomoji guma pradės atsiskirti nuo pado.

Šaldiklis ir ledas

Batų užšaldymas irgi puikiai padeda atsikratyti gumos. Galite sudėti batus į maišą bei porai valandų palikti šaldiklyje. Po to galėsite nukrapštyti gumą nuo pado su peiliu. Kitas būdas – padėti ant gumos gabaliuką ledo.

Be to, atsikratyti gumos nuo batų pado gali padėti WD-40 bei riešutų sviestas.

Kaip atsikratyti gumos nuo kilimo ir baldų

Labai sunku rasti universalią priemonę, norint pašalinti kramtomąją gumą nuo kiliminės dangos ar baldų. Viskas priklauso nuo materialų, iš kurių pagamintas konkretus gaminys. Pavyzdžiui, iš ilgaplaukių kilimų gumą dažnai tiesiog iškerpa. Nuo kitų kilimų ją pašalina užšaldant arba nugarinant (vietoj virdulio naudoja plaukų džiovintuvą).

Tiesa, paskutiniu atveju ant kiliminės dangos dažnai lieka riebaluotos dėmės. Jas galima pašalinti su indų plovikliu arba su specialiomis kilimų valymo priemonėmis. Prieš valymą, verta išbandyti priemonę ant kilimo kraštelio ir pažiūrėti ar ji nesugadins kilimo spalvos.

Tie patys būdai veikia ir valant nuo gumos minkštus baldus. Kas liečia kietų paviršių, pavyzdžiui stalo arba spintos, tai šiuo atveju geriausiai suveikia augalinis aliejus ir ledas. Stikliniams paviršiams labiausiai tinka eteriniai aliejai.

Kaip pašalinti kramtomąją gumą nuo televizoriaus arba kompiuterio monitoriaus

  1. Išjunkite televizorių arba monitorių.
  2. Sumaišykite lygiomis dalimis distiliuotą baltąjį actą ir vandenį.
  3. Pamerkite medvilninį skudurą gautame tirpale.
  4. Patrinkite gumą šlapiu skuduru. Pasistenkite neliesti ekrano paviršiaus ir nespauskite stipriai gumos.
  5. Pabandykite pašalinti gumą pirštais. Jeigu nepavyko, dar kartą pakartokite trečią ir ketvirtą žingsnius. Pašalinus gumą nuo ekrano, išvalykite jį su specialią servetėle ir įjunkite.
Kramtomosios gumos pašalinimas nuo televizoriaus arba monitoriaus
Kramtomosios gumos pašalinimas nuo televizoriaus arba monitoriaus

Jeigu žinote kitus būdus išvalyti kramtomąją gumą iš plaukų, drabužių, batų, kiliminės dangos ar baldų – dalinkitės savo žiniomis komentaruose.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: