Kaip pašalinti vašką nuo drabužių ir kitokių paviršių?

Kaip pašalinti vašką nuo drabužių ir kitokių paviršių?

Vaško dėmės ant drabužių, kilimo ar baldų gali tapti tikru galvos skausmu. Nesvarbu, ar tai būtų išsiliejęs žvakės vaškas, ar kitoks vaškas, svarbu žinoti, kaip teisingai jį pašalinti. Šiame straipsnyje aptarsime efektyvius metodus, kaip pašalinti vašką nuo drabužių ir kitokių paviršių, naudodami paprastus namų ūkio daiktus.

Kaip pašalinti vašką nuo drabužių

Vaško pašalinimas nuo drabužių gali atrodyti sudėtingas, bet laikantis kelių paprastų žingsnių, tai galima padaryti lengvai. Štai jums žingsnis po žingsnio instrukcija:

 1. Leiskite vaškui sustingti. Jei vaškas vis dar skystas, leiskite jam sustingti. Galite padėti ant vaško ledo kubelius plastikiniame maišelyje, kad procesas būtų greitesnis.
 2. Pašalinkite perteklinį vašką. Naudodami peilį arba kitą aštrų daiktą, atsargiai nugramdykite kuo daugiau sustingusio vaško.
 3. Pašildykite vašką. Uždėkite popierinį rankšluostį arba kepimo popierių ant vaško dėmės ir pašildykite ją šiltu lygintuvu. Lygintuvas turi būti šiltas, ne karštas. Vaškas ištirps ir prilips prie popieriaus.
 4. Nuplaukite drabužį. Po šalinimo procedūros, nuplaukite drabužį taip, kaip to reikalauja skalbimo ir priežiūros ženklai etiketėje.

Šis metodas padės pašalinti vašką nuo jūsų drabužių.

Taip pat skaitykite: Kaip panaikinti pelėsio dėmes ir kvapą nuo drabužių

Kaip pašalinti vašką nuo kilimo

Pašalinti vašką nuo kilimo gali būti žymiai sudėtingiau, nes jis gali įsigerti giliai į pluoštą. Tačiau visi veiksmai yra panašūs:

 1. Leiskite vaškui sustingti. Jei vaškas dar skystas, leiskite jam sustingti arba naudokite ledo kubelius, kad paspartintumėte procesą.
 2. Pašalinkite perteklinį vašką. Naudodami peilį ar kitą aštrų daiktą, nugramdykite kuo daugiau sustingusio vaško.
 3. Pašildykite vašką. Uždėkite popierinį rankšluostį arba kepimo popierių ant vaško dėmės ir pašildykite šiltu lygintuvu. Vaškas ištirps ir prilips prie popieriaus.
 4. Išvalykite vaško likučius. Naudokite kilimų valiklį arba švelnų ploviklį, kad pašalinti likusius vaško dėmės pėdsakus.

Kaip pašalinti vašką nuo baldų

Toliau papasakosiu apie veiksmingą metodą pašalinti vašką nuo įvairių baldų:

 1. Leiskite vaškui sustingti. Jei vaškas vis dar skystas, leiskite jam sustingti arba naudokite ledo kubelius, kad procesas būtų greitesnis.
 2. Pašalinkite perteklinį vašką. Naudodami peilį arba kitą aštrų daiktą, atsargiai nugramdykite kuo daugiau sustingusio vaško.
 3. Pašildykite vašką. Uždėkite popierinį rankšluostį arba kepimo popierių ant vaško dėmės ir šildykite plaukų džiovintuvu arba šiltu lygintuvu. Vaškas ištirps ir prilips prie popieriaus.
 4. Pavalykite baldą. Naudokite baldų valiklį arba švelnų ploviklį, kad pašalinti likusią dėmę nuo vaško.

Papildomi patarimai ir gudrybės

 • Naudokite ledo kubelius. Jei vaškas yra labai skystas, ledas gali greitai sustingdyti vašką ir jį bus lengviau pašalinti.
 • Kepimo popierius arba popieriniai rankšluosčiai. Šie daiktai yra nepakeičiami šildant vašką ir leidžiant jam prilipti prie popieriaus.
 • Naudokite specializuotus valiklius. Jei įprasti metodai neveikia, pabandykite naudoti specializuotus valiklius, skirtus vaško dėmėms.

Jums gali būti naudinga: Kaip išimti kramtomąją gumą iš plaukų, išvalyt iš drabužių, kilimo ir baldų

Vaško dėmių pašalinimas gali atrodyti sudėtingas, bet su tinkamais įrankiais ir metodais tai galima padaryti efektyviai ir greitai. Svarbu leisti vaškui sustingti, nugramdyti perteklinį vašką ir šildyti dėmę, kad likučiai priliptų prie popieriaus. Naudojant šiuos paprastus žingsnius, galite lengvai pašalinti vašką nuo drabužių, kilimų ir baldų.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: