Jogos pratimai stipriam ir ramiam miegui (video)

Jogos pratimai stipriam ir ramiam miegui (video)

Jeigu turite miego sutrikimų, o užmigti nepadeda net 4-7-8 metodas, galbūt, jums padės šie jogos pratimai miegui. Išsirinkite tinkamą pratimą bei leskite atsipalaiduoti per dieną pavargusiems kūnui ir protui.

Maži vaikai užmiega beveik iš karto kai jų galva liečia pagalvę, net ir tuo atveju, jeigu prieš porą minučių jie įrodinėjo, kad nėra pavargę ir visai nenori miegoti. Jų galvose nėra minčių apie darbą, jiems nereikia galvoti kaip užbaigti projektą ir greičiausiai, jie nieko negirdėjo apie stresą. Šie jogos pratimai padės išmesti iš galvos nereikalingas mintis ir greičiau užmigti.

Jogos pratimai stipriam ir ramiam miegui

Pratimas Nr 1

Pratimas Nr 2

Pratimas Nr 3

Pratimas Nr 4

Pratimas Nr 5

Dar 12 jogos pratimų sveikam ir ramiam miegui

1 pratimas: Meditacija

Jogos pratimai miegui

Pradėsime nuo pačio svarbiausio atsipalaidavimo – protinio. Sėskite patogioje pozoje, padėkite rankas ant kelių, užmerkite akis ir lėtai kvėpuokite porą minučių.

2 pratimas: Sukimai sėdint

Jogos pratimai miegui

Po trumpos meditacijos likite sėdėti ir pradėkite daryti sukimus į vieną ir į kitą puses. Lėtai ir atsargiai pasisukite į kairę pusę ir padėkite dešinę ranką ant kairio kelio. Užsilaikykite tokioje pozoje ir porą kartų įkvėpkite. Dabar grįžkite į pirminę padėtį ir pasisukite į kitą pusę.

3 pratimas: Lengvi pasilenkimai į priekį

Jogos pratimai miegui

Likite tokioje pat pozoje ir atsargiai pasilenkite į priekį su ištiestomis rankomis. Šis pratimas leis atsipalaiduoti nugarai ir kaklui.

4 pratimas: Išilginiai susilenkimai su tiesia nugara

Jogos pratimai miegui

Ištieskite kojas priešais save, keliai šiek tiek sulenkti, nugara tiesi. Rankomis paimkite kojų pirštus ir šiek tiek pasitęskite į priekį, sulenkdami alkūnes. Nugara turi likti tiesi. Kojose neturi būti jokios įtampos.

5 pratimas: Išilginiai susilenkimai su apvalia nugara

Jogos pratimai miegui

Ištieskite kojas priešais save ir rankomis paimkite kojų pirštus suapvalinus nugarą.

6 pratimas: Keliai prie krūtinės

Jogos pratimai miegui

Dabar pereinam prie jogos pratimų, kurie atliekami gulint. Gulėdami ant nugaros pritraukite prie krūtinės iš karto vieną kelią ir palaikykite jį šiek tiek tokioje padėtyje. Tada atlikite tokius pat veiksmus su kitu keliu.

7 pratimas: Pakinklio sausgyslės tempimas

Jogos pratimai miegui

Likite gulėti ir ištieskite dešinę koją. Rankomis paimkite už kojų pirštų, kulkšnos, blauzdos arba už pakinklio ir lėtai kvėpuojant pradėkite tempti koją kuo arčiau galvos. Po to tą patį pakartokite su kita koja.

8 pratimas: Laimingas vaikas

Jogos pratimai miegui

Sulenkite vieną koją kelyje, paimkite ją už pėdos ir pritempkite sau prie pažasties taip, kad padas žiūrėtų į lubas. Tą patį atlikite su kita koja.

9 pratimas: Kojų, sulenktų keliuose, sukimas

Jogos pratimai miegui

Sulenkite dešinę koją kelyje taip, kad gautųsi statusis kampas, ir pasukite ją į kairę pusę. Mentės turi būti prispaustos prie lovos, kairė ranka prispaudžia dešinį kelią prie lovos, o dešinė ranka palaiko kūną vietoje. Tą patį pratimą padarykite su kaire koja.

10 pratimas: Žvaigždė

Jogos pratimai miegui

Ištieskite koją įstrižai. Priešingą ranką irgi ištieskite įstrižai ir pažiūrėkite į ją. Tą patį padarykite su kita koja ir ranka.

11 pratimas: Abu keliai prie krūtinės

Jogos pratimai miegui

Pritraukite abu kelius prie krūtinės ir prispauskite prie savęs rankomis, siūbuodami iš vienos pusės į kitą.

12 pratimas: Šavasana

Jogos pratimai miegui

Ir paskutinė dalis – atsipalaidavimo poza „Šavasana”. Atsigulkite ant nugaros, rankos guli šalia delnais į viršų. Visas kūnas turi būti visiškai atsipalaidavęs. Dažniausiai šioje pozoje žmonės ir užmiega. Saldžių sapnų!

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: