Meditacija pradedantiesiems – paprasta ir efektyvi technika

Meditacija pradedantiesiems - paprasta ir efektyvi technika

Meditacija – tai ne tik sėdėjimas lotoso pozoje. Meditacija – tai gebėjimas atsiriboti nuo supančios realybės ir sutelkti dėmesį į patį meditacijos procesą. Faktiškai rezultatą galima palyginti su kompiuterio perkrovimu – smegenys išlaisvinamos nuo išorinių dirgiklių ir gauna galimybę sutelkti dėmesį tik į vieną mintį. Straipsnyje aprašyta efektyvi meditacija pradedantiesiems ir jos nauda fizinei bei psichologinei sveikatai.

Meditacija pradedantiesiems

Meditacija pradedantiesiems
Meditacija pradedantiesiems

Joga, savo ruožtu, yra aktyvios meditacijos forma (žmogaus protas yra sutelktas į pratimų atlikimą), kaip ir piešimas arba mėgstamas darbas (žmogus galvoja tik apie procesą, nustoja reaguoti į aplinką). Štai kodėl meditacija yra daug daugiau nei koncentruota kvėpavimo technika.

Paprasta meditacijos technika pradedantiesiems

Nepaisant to, kad medituoti galima bet kurioje pozoje, pradedantiesiems geriau mokytis sėdint lotoso pozoje, sukryžiuotomis kojomis (jei nesate tam pakankamai lankstūs, galite sėdėti ant specialios pagalvės). Pagrindinė užduotis – išlaikyti stuburą ir kaklą tiesioje padėtyje.

Akys turi būti užmerktos, rankos sudėtos ant kelių delnais į viršų. Tai nėra griežta taisyklė – iš tikrųjų galite sėdėti kaip norite. Galite medituoti net ir gulint, tačiau tai žymiai padidina riziką užmigti proceso metu.

Kvėpavimo meditacija

Jei nusprendėte, kad norite išmokti medituoti, pradėkite nuo 2-3 minučių kvėpavimo pratimų per dieną. Atsisėskite patogioje pozoje ir pradėkite ramiai kvėpuoti. Nemėginkite apie nieką galvoti. Jūs esate čia ir dabar. Oras tiesiog patenka į jūsų kūną ir išeina iš jo. Nesvarbu, kokios rimtos jūsų problemos, per dvi minutes nieko baisaus neatsitiks.

Tiesa, nereikia laukti stebuklų iš meditacijos. Nepaisant to, kad pirmus teigiamus rezultatus pamatysite jau po pirmos savaitės, neišmoksite skraidyti arba stumti daiktus žvilgsniu. Meditacija – tai tik gebėjimas perkrauti savo smegenis, ir tik nuo jūsų priklauso, kaip panaudosite šį gebėjimą.

Meditacijos nauda sveikatai

Meditacijos nauda sveikatai
Meditacijos nauda sveikatai

Moksliniai tyrimai rodo, kad meditacija ne tik atkuria neuroninius ryšius ir daro teigiamą poveikį kognityviniams gebėjimams (paprastai tariant, atnaujina smegenis), bet ir žymiai sumažina kortizolio ir kitų streso hormonų lygį organizme. Tyrimai rodo, kad meditavimas – tai vienas lengviausių būdų pagerinti smegenų veiklą.

Reguliarus meditavimas žymiai pagerina koncentraciją. Tai ypač svarbu šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame gausu išorinių dirgiklių, kurie neleidžia sutelkti dėmesį į savo tikslą ir priimti subalansuotus sprendimus be atsitiktinių ir nereikšmingų veiksnių įtakos.

Populiarios meditacijos technikos pradedantiesiems

Populiarios meditacijos technikos pradedantiesiems
Populiarios meditacijos technikos pradedantiesiems

Paprasčiausia meditacijos technika pradedantiesiems – tai kvėpavimo meditacija arba meditacija pagal tam tikrą muziką. Tai gali būti lėta atpalaiduojanti daina, mantros giedojimas arba gamtos garsai.

Pagrindinė šios technikos paslaptis yra ta, kad reikia išlaisvinti smegenis nuo bet kokių minčių. Lengviausia tai padaryti – nukreipti dėmesį į savo kvėpavimo procesą. Svarbu tapti pašalinių stebėtojų ir koncentruotis į tai, kaip oras patenka į jūsų kūną ir išeina iš jo. Dar vieną paprastą techniką – gilios meditacijos technika.

Meditacija pradedantiesiems: koks laikas yra geriausias?

Meditacija anksti ryte dažniausiai yra efektyvesnė pradedantiesiems, nes dienos pradžioje smegenys nėra apkrautos kasdienėmis mintimis ir problemomis. Be to, rytinės meditacijos metu mažesnė tikimybė netyčia užmigti (rekomenduojama sėdėti lotoso pozoje, o ne gulėti).

Nepaisant to, kad meditacija vakare iš tikrųjų pagerina miego kokybę, ne visi pradedantieji galės tai padaryti. Naujokams bus sunku išvalyti mintis ir pamiršti problemas, kad būtų galima visą dėmesį skirti meditacijai. Tačiau tamsoje medituoti žymiai lengviau nei šviesoje.

Kiek laiko reikia medituoti?

Svarbiausias dalykas yra ne meditacijai skiriamas laikas, o jos reguliarumas ir minčių išlaisvinimo gylis. Kasdienė 5 minučių meditacija bus daug efektyvesnė nei bandymas medituoti visą valandą, bet kartą per mėnesį. Pradedantiesiems dažniausiai rekomenduojama pradėti nuo 3-5 minučių meditacijos per dieną.

Meditacija – tai sąmoningas proto išlaisvinimas nuo minčių. Paprasčiausia technika pradedantiesiems, leidžianti greitai išmokti medituoti, tai 2-3 minutės kvėpavimo pratimų per dieną, bandant apie nieką negalvoti ir tiesiog būti čia ir dabar.

Įvertinimai
( No ratings yet )
Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: