15 paprastų būdų perkrauti smegenis

15 paprastų būdų perkrauti smegenis

Tavo smegenys panašios į galingą kompiuterį. Jos kontroliuoja kiekvieną tavo veiksmą. Ir kaip visiems kompiuteriams, smegenims kartais reikalingas perkrovimas. Štai 15 moksliškai patvirtintų būdų, kurie padės tau perkrauti smegenis.

1. Vartok papildus su vitaminais B12

Vitaminai B12 ne tik pakrauna tavo smegenis, jie didina jų apimtį. Su laiku smegenų apimtis mažėja, o vitaminai B12 kovoja su šiuo liūdnu reiškiniu. Įrodyta, kad šitie vitaminai padeda geriau mokytis, susitelkti, skatina kritinį mąstymą. Vartojant maisto papildus su vitaminais B12, tu žymiai pagerinsi smegenų veiklą.

2. Ankstyva ir lengva vakarienė

Ankstyva ir lengva vakarienė – tai sveikos mitybos ir geros figūros pagrindas. Be to, tai papildomas energijos šaltinis tavo smegenims. Ankstyva vakarienė padeda geriau miegoti, nes organizmui nereikia aktyviai virškinti maistą. Neleisk alkoholiui ir sočiai vakarienei sugadinti tau miegą, kuris toks svarbus smegenims.

3. Valgyk daugiau migdolų

Migdolai kartais yra vadinami supermaistu, ir tam yra priežasčių. Migdoluose, kaip ir kituose riešutuose, yra daug E vitaminų. E vitaminai – tai antioksidantas, kuris padeda išsaugoti kognityvines funkcijas senėjimo proceso metu. Be to, migdoluose yra daug amino rūgščių ir alėjų, kurie padeda smegenims išlaikyti koncentraciją. Tik atsargiai su kiekiais – migdoluose labai daug kalorijų.

4. Klausyk muzikos

Klausyk muzikos
Klausyk muzikos

Daug tyrimų įrodė, kad lėta ir atsipalaiduojanti muzika retina pulsą ir širdies plakimą, sumažina kraujo spaudimą ir streso hormono kortizolio lygį kraujyje. Tokiu būdu, muzikos klausymas labai naudingas tavo sveikatai.

5. Medituok

Meditacija padeda atsipalaiduoti, o kasdieninės meditacijos praktikos mažina kraujo spaudimą bei streso hormonų lygį. Be to, meditacija “defragmentuoja” smegenis, padeda surikiuoti mintis. Po meditacijos tau geriau seksis mokytis bei apdoroti informaciją.

6. Gerk obuolių sultį

UML universiteto atliktas tyrimas parodė, kad obuolių sulčio vartojimas didina neuromediatoriaus acetilcholino kiekį, kuris gerina atmintį. Šiuo tyrimo metu obuolių sultys buvo pripažinti vienu iš geriausių produktų, kurį galima įtraukti į vaikų ir senjorų racioną, nes jis padeda kūnui gaminti neurotransmiterius, kurie palaiko atmintį. Obuoliai ir obuolių sultys apsaugo smegenis ir mažina riziką susirgti Alzhemerio liga.

7. Daugiau sekso

Visi žino kad seksas – tai sveika, tačiau nedaugelis žino, kad šis malonus užsiėmimas yra ir puikus būdas pakrauti smegenis. Seksas padeda atsikratyti galvos skausmo, mažina stresą, gerina miegą, didina kraujo prietaką prie smegenų.

8. Leisk laiką su draugais ir šeima

Leisti laiką su šeima ir draugais – reiškia palaikyti savo sveikatą geroje būklėje. Jausmas, kad tu priklausai kažkokiai grupei bei socialinis palaikymas suteikia energijos, saugumo jausmo bei pasitikėjimo savimi, o visi šie dalykai teigiamai veikia tavo smegenis.

9. Apsilankyk masažo salone

Masažas toks naudingas tavo smegenims bei visam kūnui, kad man net sunku suprasti, kodėl kai kurie žmonės jo atsisako. Tyrimai parodė, kad net ir vienas 90 minučių masažo seansas mažina kortizolio bei insulino lygį, o tai reiškia – daro viską, kad apsaugoti tave nuo streso ir padėti smegenims dirbti efektyviau.

10. Skaityk

Skaitymas – puikus būdas lavinti protą. Vieno tyrimo metu buvo nustatyta, kad skaitymas mažina nervinę įtampą 68 procentais, nes tu pradedi gyventi tame pasaulyje, kuris yra aprašytas knygoje, o jame nėra kasdieninių problemų ir streso.

11. Rask kūrybišką užsiėmimą

Kai savo laisvalaikiu užsiimi kūryba, kaip ir skaitymo metu, pamiršti kasdienines problemas bei stresą. Todėl bet koks kūrybiškas užsiėmimas padės tau perkrauti smegenis.

12. Fiziniai pratimai padeda perkrauti smegenis

Fiziniai pratimai padeda perkrauti smegenis
Fiziniai pratimai padeda perkrauti smegenis

Fiziniai pratimai – vienas iš geriausių būdų perkrauti smegenis. Įrodyta, kad pratimai padeda atsikratyti prokrastinacijos, susitelkti ties reikiamų dalykų bei tapti drausmingu.

13. Daugiau natūralios šviesos

Jeigu žmogus daug dirba nenatūralioje šviesoje, tai neigiamai veikia jo smegenis: jam tampa sunkiau susitelkti ties kažkokio dalyko, jis pradeda blogiau miegoti. Jeigu tu daug laiko leidi dirbtinėje šviesoje – bent jau pabandyk kuo dažniau leisti laiką lauke. Natūrali šviesa pakelia nuotaiką ir pakrauna smegenis.

14. Pasivaikščiojimai gamtoje

Pasivaikščiojimai gamtoje – tai ne tik fizinis aktyvumas, bet ir puikus būdas suteikti smegenims daugiau energijos. Psichologai nustatė, kad net esant šaltam orui, pasivaikščiojimai pagerina atmintį bei susitelkimą. O jeigu palikti namuose telefoną – tai taps puikiu smegenų perkrovimo būdu.

15. Nesiimk daug dalykų vienu metu

Kai tu vienu metu stengiesi atlikti kelias užduotis – tavo dėmėsis išsiblaško. Tai neigiamai veikia tavo produktyvumą bei smegenis. Be to, darbas tokiame režime provokuoja stresą.

Įvertinimai
( 2 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Comments: 1
  1. Svečio paveiksliukas
    meditavimas

    Man perkrauti smegenis labai padeda meditavimas. Tikrai geras būdas atsijungti nuo visko ir pabėgti net nuo savų minčių. Kartais netgi padeda ir nuo depresijos.

Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: