Gyvenimo tikslas – kodėl jis reikalingas kiekvienam?

Kodėl kiekvienam reikalingas gyvenimo tikslas?

Kiekvienas iš mūsų norėtų atsikėlus iš ryto būti laimingais ir linksmais, turėti pakankamai žvalumo ir energijos visai dienai. Deja, gyvenime taip nebūna. Mes atsikeliame jau būdami pavargę ir nenorime nieko daryti. Be to, dauguma ir nemato prasmės kažką daryti, nes nežino, koks yra jų gyvenimo tikslas.

Knygos “The Joy of Strategy: A Business Plan for Life” autorė Alison Rimm sako, kad kiekvienas iš mūsų gali atrasti laimę savo darbe ar santykiuose. Tačiau tam reikalinga tinkama strategija.

Žmonėms dažnai iškyla tokio pobūdžio klausymai, kaip “Ar aš turiu priimti šį pasiūlymą?” arba “Ar šis žingsnis pagerins mano karjeros perspektyvas?” ir t.t. Bet negalima suprasti ar jūs einate teisinga linkme, jeigu neturite jokio tikslo.

Gyvenimo tikslo neturėjimas – pagrindinė klaida, kurią mes darome karjeroje ir asmeniniame gyvenime. Kiekvienas sėkmingas strateginis planas prasideda nuo tikslų užsibrėžimo. Bet daugelis tiesiog laukia, kad sėkmė ateis savaime. Galų gale, jie nuskendo nesėkmėse.

Kodėl kiekvienam reikalingas gyvenimo tikslas?
Kodėl kiekvienam reikalingas gyvenimo tikslas?

Pafantazuokite apie tai, kai atrodytų jūsų ideali diena ar savaitė

Ko jums reikia, kad jūsų diena būtų laiminga? Pavyzdžiui, Alison reikalingas bendravimas, kad ji jaustųsi laiminga. Taip pat, jai patinka padėti kitiems. Sudarykite sąrašą dalykų, kurie reikalingi jums, kad būtume laimingi. Galbūt, viskas ko jums reikia, tai pora valandų gryname ore arba kas nors panašaus. Nereikia įsivaizduoti save su kokteiliu paplūdimyje. Galvokite apie tai, kas padarys jūsų gyvenimą prasmingu.

Sudarykite savo aistrų sąrašą

Jeigu norite atrasti džiaugsmą savo darbe ar gyvenime, jums reikia žinoti kokios yra jūsų aistros. Jeigu iškyla problemos sudarant savo aistrų sąrašą – pabandykite prisiminti savo geriausius prisiminimus ir svajones.

Nustatykite savo talentus

Atlikite SWOT analizę. Sudarykite savo stiprių pusių sąrašą. Jeigu iškils problemų, paprašykite artimųjų jums padėti. Tegul jie įvardija jūsų stipriąsias puses. Dar vienas būdas sudaryti savo stipriųjų pusių sąrašą – padaryti savo pasiekimų analizę. Pagalvokite, kuo jūs labiausiai didžiuojatės. Tai gali būti puikiai atlikta prezentacija ar organizuotas vakarėlis ir t.t. Toliau, pasvarstykite, kokie įgūdžiai jums padėjo. Jums bus žymiai paprasčiau pasiekti tikslo, jeigu remsitės savo natūraliais įgūdžiais.

Apmąstykite savo vertybes

Jūsų asmeniniai tikslai turėtų atspindėti tuos dalykus, kurie jums yra svarbiausi. Tikiuosi, šis straipsnis padės jums nustatyti prioritetus.

Kai žinosite koks yra jūsų gyvenimo tikslas, galėsite sudaryti strateginį planą. Nuspręskite, kaip būtent jūs ketinate patekti ten, kur norite būti. Kai kurie žmonės tokį planą kabina ant sienos, kad jis kiekvieną dieną primintų jiems, koks yra jų tikslas ir kaip jiems juo pasiekti.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: