7 paslaptys, kurios padeda siekti savo tikslų

7 paslaptys, kurios padeda siekti savo tikslų

Kiekvieną dieną mums tenka priimti tūkstančius sprendimų. Labai svarbu, kad kiekvienas sprendimas priartintų mus prie mūsų gyvenimo tikslo.

Kaskart skaitydami motyvuojančius straipsnius, randame ten vieną ir tą patį patarimą: norint kažką pasiekti, reikia imti ir daryti. Tačiau šis patarimas tėra tik pusė tiesos: tas, kas nieko nedaro, nieko ir nepasiekia. Kita tiesos pusė yra ta, kad mūsų veiksmai turi būti maksimaliai susikoncentruoti.

Tikriausiai, jums ne vieną kartą teko sutikti labai aktyvius žmones, kurie nesugebėjo nieko pasiekti savo gyvenime. Jie beprotiškai energingi, tačiau beprasmiškai eikvoja visą savo energiją. Jie pastoviai kažką daro, tačiau jų užsiėmimai keičiasi kiekvieną dieną. Todėl prasmės iš jų veiklos beveik nėra.

Kita vertus, yra kitas žmonių tipas, kurie nėra tokie aktyvus, bet daug ką pasiekė savo gyvenime. Apie tokius žmones kalbama, kad jiems pastoviai sekasi. Tačiau ar tikrai jie viską pasiekia tik dėl sėkmės? Aišku, kad ne. Yra pora paprastų taisyklių, kurių jie laikosi.

Pasirinkite realų tikslą

Galima svajoti apie tai, kad jūs tapsite pačiu turtingiausiu žmogumi pasaulyje. Galima ne tik svajoti, bet ir užsibrėžti sau tokį tikslą. Tik įgyvendinti jo nepavyks, nes šis tikslas yra toks grandiozinis, kad net nelabai galima suprasti nuo ko pradėti jo įgyvendinimą.

Reikia siekti įgyvendinamų tikslų, ir įgyvendinamų ne “kada nors”, o artimiausiu metu. Tegul šie tikslai būna ne tokie dideli, tačiau jūs tiksliai žinosite, kad galite juos įgyvendinti.

Ir dar mažesni

Pirmame punkte mes sumažinome savo apetitą iki realių dydžių. Dabar reikia paimti viską kas liko ir padalinti į dar mažesnes porcijas. Į tokias, kurias galima praryti per vieną dieną.

Pasistenkite padalinti pagrindinį tikslą į mažesnes užduotis ir kiekvieną dieną stenkitės atlikti bent vieną iš jų. Tik taip, mažais žingsniais, kurie gali būti net nepastebimi kitiems, jūs galite pasiekti savo pagrindinį tikslą.

Teigiamas pastiprinimas

Treniruojant gyvūnus, dažnai naudojamas teigiamo pastiprinimo metodas, kai už atliktą užduotį ar pratimą gyvūnui duodami skanėstai. Nepaisant primityvumo, šis psichologinius triukas puikiai veikia ir su žmonėmis.

Kaskart kai atliksite užduotį, pasistenkite palepinti save kokiu nors apdovanojimu. Galite ką nors sau nupirkti, pavyzdžiui, kokį nors daiktą ar skanų pyragą. Tik tokiu būdu sunkų ir varginantį darbą galima paversti įdomiu.

Ieškokite pagalbos

Jeigu iš tikrųjų norite kažką pasiekti savo gyvenime, be kitų žmonių pagalbos jums nieko neišeis. Yra daug žmonių, kurie jau ėjo tuo keliu, kuriuo jūs einate dabar ir jų patirtis gali jums padėti. Pabandykite surasti geriausius mokytojus, skaitykite atitinkamą literatūrą bei klausykite lekcijas, ieškokite pagalbininkų bei bendraminčių. Kaip jūs benorėtumėt visko pasiekti patys, kartu su kitais padarysite tai greičiau.

Darykite svarbiausius dalykus, o likusius – deleguokite kitiems

Jeigu aiškiai žinote savo tikslą ir suprantate kokiais būdais galite jį pasiekti – neleiskite antraeiliams dalykams stabdyti jus. Pabandykite atmesti visus nereikalingus ir antraeilius dalykus. Jeigu visai atsisakyti jų neįmanoma, pasistenkite pavesti jų atlikimą kitiems žmonėms.

Treniruokite pozityvų mąstymą

Koks rimtas bebūtų jūsų nusistatymas, jis neduos jokio efekto, jeigu nebūsite nusistatę sėkmei. Tikėkite savimi, nedvejokite dėl savo sugebėjimų, nepasiduokite nusiminimams ir panikai net kraštutiniais atvejais. Teisingas ir pozityvus mąstymas – tai pusė sėkmės bet kokiame darbe.

Priimkite teisingus sprendimus

Gyvenimas kasdien mums siūlo milijonus įvairių galimybių. Ir tik nuo mūsų priklauso, kurią iš šių galimybių mes priimsime, o kurią praleisime. Kiekvieną dieną mes priimame tūkstančius sprendimų ir svarbu, kad kiekvienas iš jų bent centimetru priartintų mus prie mūsų tikslo. Kaip sako dviratininkai:

Pirmas važiuoja ne tas, kuris greičiau mina pedalus, o tas, kuris mina juos be sustojimo.

Ir jie yra teisūs!

Įvertinimai
( No ratings yet )
Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
LifeHacks.lt
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: