7 paslaptys, kurios padeda siekti savo tikslų

7 paslaptys, kurios padeda siekti savo tikslų

Kiekvieną dieną mums tenka priimti tūkstančius sprendimų. Labai svarbu, kad kiekvienas sprendimas priartintų mus prie mūsų gyvenimo tikslo.

Kaskart skaitydami motyvuojančius straipsnius, randame ten vieną ir tą patį patarimą: norint kažką pasiekti, reikia imti ir daryti. Tačiau šis patarimas tėra tik pusė tiesos: tas, kas nieko nedaro, nieko ir nepasiekia. Kita tiesos pusė yra ta, kad mūsų veiksmai turi būti maksimaliai susikoncentruoti.

Tikriausiai, jums ne vieną kartą teko sutikti labai aktyvius žmones, kurie nesugebėjo nieko pasiekti savo gyvenime. Jie beprotiškai energingi, tačiau beprasmiškai eikvoja visą savo energiją. Jie pastoviai kažką daro, tačiau jų užsiėmimai keičiasi kiekvieną dieną. Todėl prasmės iš jų veiklos beveik nėra.

Kita vertus, yra kitas žmonių tipas, kurie nėra tokie aktyvus, bet daug ką pasiekė savo gyvenime. Apie tokius žmones kalbama, kad jiems pastoviai sekasi. Tačiau ar tikrai jie viską pasiekia tik dėl sėkmės? Aišku, kad ne. Yra pora paprastų taisyklių, kurių jie laikosi.

Pasirinkite realų tikslą

Galima svajoti apie tai, kad jūs tapsite pačiu turtingiausiu žmogumi pasaulyje. Galima ne tik svajoti, bet ir užsibrėžti sau tokį tikslą. Tik įgyvendinti jo nepavyks, nes šis tikslas yra toks grandiozinis, kad net nelabai galima suprasti nuo ko pradėti jo įgyvendinimą.

Reikia siekti įgyvendinamų tikslų, ir įgyvendinamų ne „kada nors”, o artimiausiu metu. Tegul šie tikslai būna ne tokie dideli, tačiau jūs tiksliai žinosite, kad galite juos įgyvendinti.

Ir dar mažesni

Pirmame punkte mes sumažinome savo apetitą iki realių dydžių. Dabar reikia paimti viską kas liko ir padalinti į dar mažesnes porcijas. Į tokias, kurias galima praryti per vieną dieną.

Pasistenkite padalinti pagrindinį tikslą į mažesnes užduotis ir kiekvieną dieną stenkitės atlikti bent vieną iš jų. Tik taip, mažais žingsniais, kurie gali būti net nepastebimi kitiems, jūs galite pasiekti savo pagrindinį tikslą.

Teigiamas pastiprinimas

Treniruojant gyvūnus, dažnai naudojamas teigiamo pastiprinimo metodas, kai už atliktą užduotį ar pratimą gyvūnui duodami skanėstai. Nepaisant primityvumo, šis psichologinis triukas puikiai veikia ir su žmonėmis.

Kaskart kai atliksite užduotį, pasistenkite palepinti save kokiu nors apdovanojimu. Galite ką nors sau nupirkti, pavyzdžiui, kokį nors daiktą ar skanų pyragą. Tik tokiu būdu sunkų ir varginantį darbą galima paversti įdomiu.

Ieškokite pagalbos

Jeigu iš tikrųjų norite kažką pasiekti savo gyvenime, be kitų žmonių pagalbos jums nieko neišeis. Yra daug žmonių, kurie jau ėjo tuo keliu, kuriuo jūs einate dabar ir jų patirtis gali jums padėti. Pabandykite surasti geriausius mokytojus, skaitykite atitinkamą literatūrą bei klausykite lekcijas, ieškokite pagalbininkų bei bendraminčių. Kaip jūs benorėtumėt visko pasiekti patys, kartu su kitais padarysite tai greičiau.

Darykite svarbiausius dalykus, o likusius – deleguokite kitiems

Jeigu aiškiai žinote savo tikslą ir suprantate kokiais būdais galite jį pasiekti – neleiskite antraeiliams dalykams stabdyti jus. Pabandykite atmesti visus nereikalingus ir antraeilius dalykus. Jeigu visai atsisakyti jų neįmanoma, pasistenkite pavesti jų atlikimą kitiems žmonėms.

Treniruokite pozityvų mąstymą

Koks rimtas bebūtų jūsų nusistatymas, jis neduos jokio efekto, jeigu nebūsite nusistatę sėkmei. Tikėkite savimi, nedvejokite dėl savo sugebėjimų, nepasiduokite nusiminimams ir panikai net kraštutiniais atvejais. Teisingas ir pozityvus mąstymas – tai pusė sėkmės bet kokiame darbe.

Priimkite teisingus sprendimus

Gyvenimas kasdien mums siūlo milijonus įvairių galimybių. Ir tik nuo mūsų priklauso, kurią iš šių galimybių mes priimsime, o kurią praleisime. Kiekvieną dieną mes priimame tūkstančius sprendimų ir svarbu, kad kiekvienas iš jų bent centimetru priartintų mus prie mūsų tikslo. Kaip sako dviratininkai:

Pirmas važiuoja ne tas, kuris greičiau mina pedalus, o tas, kuris mina juos be sustojimo.

Ir jie yra teisūs!

Kaip nustoti atidėti darbus rytojui ir pradėti gyventi?

Kaip nustoti atidėti darbus rytojui ir pradėti gyventi?

Kuo didesnis yra darbų sąrašas, tuo didesnis būna noras atidėti juos rytojui. Prokrastinacija – naujas madingas žodis, kuris reiškia senai žinomą principą: nedaryti šiandien to, ką galima padaryti rytoj. Toliau rasite 7 patarimus kaip kovoti su prokrastinacija ir nustoti atidėti darbus kitai dienai.

  1. Nustatykite prokrastinacijos priežastys. Priežasčių, dėl kurių atsiranda noras atidėti darbus, gali būti daug. Tarp jų – neakivaizdus tikslas, paviršutiniškas darbo planas, didelis apkrovimas, nerimas, nuovargis ir kitos nenumatytos priežastys. Kiekviename atvejyje reikia elgtis atsižvelgiant į priežastį. Pavyzdžiui, jeigu atlikti darbą jums trukdo nuobodulys – paveskite atlikti šį darbą kam nors kitam, o patys raskite sau įdomesnį darbą.
  2. Padalinkite darbą į smulkesnes dalis ir atlikite juos per nustatytą laiką. Kai tik atsiranda svarbus darbas, jūs pradedate jaudintis bei iškart atidarote Facebooką? Pabandykite padalinti svarbų darbą į kelius mažesnius. Kiekvienam mažesniam darbui nustatykite terminą, iki kuriuo jis turi būti atliktas. Tai padės jums užbaigti visą darbą reikiamu metu.
  3. Deleguokite darbus, mąstykite apie naujas idėjas. Kartais reikia įsiklausyti į prokrastinacijos “balsą”. Galbūt darbas, kurį jūs darote, visiškai nereikalingas ir jūsų pasąmonė bando apie tai pranešti. O galbūt, jums tiesiog nepatinka toks darbas. Viena iš išeičių – deleguoti tokį darbą kam nors kitam (jeigu yra tokia galimybė). Jeigu jūs nenorite rašyti verslo planą ar eiti į susitikimą, pagalvokite, ką naudingo galite padaryti vietoj šių nuobodžių dalykų.
  4. Sudarykite tikslų tvarkaraštį visai dienai bei nustatykite prioritetus. Šis patarimas atrodo akivaizdus, tačiau dauguma žmonių jo nesilaiko. Taip pat, galima naudoti laikrodį ar specialias programas, kad skaičiuoti kiek laiko užėmė tam tikras darbas. Viena iš dažniausių klaidų – skirti laiką skubiems, bet nesvarbiems darbams ir atidėti svarbius, bet neskubius darbus.
  5. Padidinkite savo produktyvumą. Galima įsivaizduoti save kompiuterinio žaidimo herojumi, kuriam reikia tobulinti įvairias asmenines charakteristikas. Tokiu būdu, įvairūs atlikti darbai didins jūsų patirtį. Tačiau toks metodas tinka tik mėgstantiems žaidimus.
  6. Laikykite prokrastinaciją blogu įpročiu. Dažniausiai žmonės lygina prokrastinaciją su tinguliu. Tačiau chroniškai mėgstantiems atidėti darbus reikia laikyti tai blogu įpročiu, kurio reikia atsikratyti.
  7. Nebijokite pradėti darbą. Pagrindinės darbų atidėliojimo priežastys – sėkmės ar nesėkmės baimė ir perfekcionizmas. Darbas būna atidėdamas, nes žmonės mano, kad pats procesas ar jo rezultatas bus nemalonus. Bet dažniausiai tos baimės neturi nieko bendro su realybe. Ir kai žmogus pradeda darbą, jis supranta, kad nėra jokių neigiamų emocijų.
Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: