Pomodoro technika – laiko ir darbų planavimas

Pomodoro technika

Šiandien norėčiau jums papasakoti apie vieną mažai paplitusią, bet labai perspektyvią laiko ir darbų planavimo techniką. Jos pavadinimas šiek tiek keistas – Pomodoro technika (pomidoro, iš italų kalbos), tačiau ji yra labai rimta ir grindžiama įvairiais moksliniais tyrimais. Praktikoje ji irgi rodo gerus rezultatus. Ši svetainė ir šis straipsnis atsirado būtent jos dėka. Jums tikriausiai kyla klausimas, prie ko čia pomidorai? Viskas labai paprasta: šios technikos autorius naudojo pomidoro formos virtuvinį laikmatį, todėl technika ir gavo tokį keistą pavadinimą.

Bet apie viską nuo pradžios. Tikriausiai, ne vienas iš jūsų mėgsta atidėlioti darbus. Kai tik nusprendėte nuveikti ką nors naudingo, atsiranda bent keletą priežasčių to nedaryti: reikia patikrint elektroninį paštą, užeiti į Facebook’ą arba paplepėti su kuo nors per Skype. Galų gale, kam nors naudingam nebelieka laiko. Ir taip kiekvieną dieną. Pažįstama situacija? Man irgi. Būtent tam, kad kovoti su tokio pobūdžio tinguliu ir reikia planuoti savo laiką ir darbą. Šiandien papasakosiu jums kaip tai daryti naudojant Pomodoro techniką.

Kas yra Pomodoro technika?

Taigi, trumpai papasakosiu jums apie ją. Jums reikia sudaryti dienos darbų planą ir mažyčiais žingsniais šį planą vykdyti. Kiekvienas žingsnis susideda iš 25 minučių darbo, bei 5 minučių poilsio. Būtent tą žingsnį autorius ir pavadino Pomodoru. Po keturių Pomodorų ateina laikas ilgesniam poilsiui, kuriam reikia skirti apie 15-20 minučių. Kai laikmatis paskelbs apie tai, kad 25 minutės jau praėjo, prie užduoties pavadinimo reikia pažymėti kryželį (jeigu užduotis buvo atlikta). Jei dėl kažkokios priežasties užduoties neatlikote – pažymėkite tai brūkšniu. Vėliau šie žymėjimai bus labai naudingi kai norėsite sužinot kiek laiko užėmė tas ar kitas darbas, bei planuosite darbus sekančiai dienai.

Dabar išvardysiu tai, ko jums reikės pradžiai:

Pomodoro technika - laiko ir darbų planavimas

 • Pomodoras, arba koks nors kitas laikmatis;
 • Du darbų sąrašai. Pirmas – tai sąrašas darbu, kurie turi būt atlikti šiandien, o antras – bendras darbų sąrašas savaitei, mėnesiui ar metams.

Pomodoro technikos taisyklės

 • Kiekvienas Pomodoras susideda iš 25 minučių darbo ir 5 minučių poilsio;
 • Po keturių Pomodorų ateina laikas ilgesniam poilsiui. Skirkite jam 15-20 minučių;
 • Pomodorai nėra dalinami. Negali būti puse ar pusantro Pomodoro;
 • Jeigu Pomodoras prasidėjo, jis turi ir baigtis;
 • Jeigu jums teko sustabdyti darbą nepasibaigus Pomodorui, jis nėra užskaitomas ir jį reikia pradėti iš naujo (kryželis nededamas, o dedamas brūkšnys);
 • Jeigu jūs užbaigėte užduotį anksčiau laiko, tikrinkite ir analizuokite atliktą darbą kol Pomodoras nesuskambės;
 • Saugokite savo Pomodorus. Jeigu jums kas nors skambina – paprašykite, kad paskambintų vėliau. Pomodorą negalima dalinti. Nepamirškite to;
 • Jeigu darbui atlikti gali prireikti 5-7 Pomodorų, padalinkite jį į smulkesnius darbus;
 • Jeigu užduotis akivaizdžiai užtruks mažiau negu vienas Pomodoras, sujunkite jį su kitu.

Pomodoro technikos programos kompiuteriams

PomodoroApp – Tai nemokama programa, kurią galima naudoti kaip laikmatį bei planuoti darbus. Yra nemokamos versijos Windows, Mac ir Ubuntu operacinėms sistemoms.

Pomodoro technikos programėlės iOS prietaisams

Flat Tomato

Pomodoro plėtiniai naršyklėms

TimeDoser

Daugiau apie Pomodoro techniką skaitykite jo autoriaus svetainėje: Pomodoro Technique

One Response

 1. Vilius 16 liepos, 2015

Rašyti komentarą