8 įpročiai, padėsiantys įgyti finansinę nepriklausomybę

8 įpročiai, padėsiantys įgyti finansinę nepriklausomybę

Šie aštuoni mentaliniai, psichologiniai ir buitiniai įpročiai padės jums sukurti teisingą požiūrį į pinigus ir įgyti finansinę nepriklausomybę.

1. Sudaryti biudžetą

Šis nuobodus užsiėmimas yra būtinas, norint pasiekti pagrindinius tikslus. Finansinis planas padeda nustatyti prioritetus, išvengti impulsyvaus išlaidavimo ir išmokti taupyti. Jis taip pat sumažina nerimą: jei pinigai leidžiami chaotiškai, visada yra tikimybė, kad likus savaitei iki atlyginimo dienos jų pritrūks.

2. Gebėti prisiimti ir apskaičiuoti riziką

Nereikia investuoti į bet kokią abejotiną schemą, žadančią greitą praturtėjimą, kaip ir neteisinga bijoti investuoti. Pinigus būtina investuoti. Tačiau prieš tai turite išsiaiškinti, kokios galimybės atitinka jūsų finansinius tikslus, ir apskaičiuoti galimą riziką.

3. Venkite nesveikos konkurencijos

Lyginti save su kitais – abejotinas pasirinkimas. Jei žmogus perka prabangų automobilį ar didžiulį butą vien tam, kad pabrėžtų savo pranašumą prieš kitus, jis tik veltui švaisto pinigus ir energiją. Be to, atitolina save nuo tikrai reikšmingų tikslų įgyvendinimo.

Svarbu susikurti savo sėkmės viziją ir siekti jos savais būdais.

4. Atskirti savo asmenybę nuo pinigų

Finansinė nepriklausomybė taip pat yra nepriklausomybė nuo finansų. Taigi jūsų atlyginimo ar santaupų dydis neturėtų turėti įtakos jūsų savigarbai. Tai yra:

  • Žmogaus orumas neturėtų nukentėti net ir turint kuklų uždarbį.
  • Tau neturėtų norėti girtis pajamomis, net jei jos tikrai didelės.

5. Nesureikšminti daiktų

Finansiškai laisvi žmonės rūpinasi savo daiktais, bet nekuria iš jų kulto. Prireikus, jie gali atsisakyti perteklinių dalykų. Todėl jų gyvenimas kupinas kitų malonių akimirkų, o ne tik banalaus kaupimo.

6. Grįsti finansinę strategiją savo vertybėmis

Laiką ir pinigus reikia skirti tam, kas svarbu. Jei žmogus nori išbristi iš skurdo, jis gali dirbti viršvalandžius. Jei žmogus nori daugiau laiko praleisti su šeima, jis turėtų atsisakyti papildomų projektų. Taigi kiekvienas žmogus santykį su finansais kuria remdamasis asmeniniais prioritetais ir finansiniu asmenybės tipu.

7. Gebėti atsispirti momentiniams troškimams

Dažnai žmonės savo impulsyvius pirkinius pateisina tokia fraze: „Aš esu vertas laimės”. Finansinės nepriklausomybės siekiantis žmogus yra toli nuo tokių minčių ir veiksmų. Jis neišleis pinigų naujam telefono modeliui ar spontaniškai kelionei, jei šiuo metu negali sau to leisti. Jis pasižymi disciplina ir žino, kad kai kuriuos pirkinius geriau įsigyti vėliau arba visai jų neperka.

8. Turėti gyvenimo tikslą

Tai yra daugelio ankstesnių patarimų pagrindinė mintis. Pinigai yra tik priemonė tikslui pasiekti. Ne atvirkščiai. Būtent žmogaus gyvenimo tikslas turėtų lemti visus jo finansinius sprendimus.

Įvertinimai
( 2 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: