5 priežastys dažniau rizikuoti

5 priežastys dažniau rizikuoti

Kas yra rizika? Iš vienos pusės, tai galimybė ištraukti laimingą bilietą, o iš kitos – patirti fiasko. Todėl iškila natūralus klausimas: ar verta rizikuoti? Šiame straipsnyje pateiksiu 5 priežastis kodėl rizikuoti verta ir kodėl reikia daryti tai dažniau.

Rizika – tai vienas iš tų dalykų, kurį labai sunku apskaičiuoti. Pagalvokite patys, ką reiškia frazė „eiti va bank”?

Aš negalėjau suprasti šių žodžių esmės tol, kol nepradėjau dažniau būti tokiose situacijose, kuriose man būdavo suteikta unikali galimybė surizikuoti. Tai nebuvo situacijos, kai reikėjo nušokti nuo aukštos uolos arba investuoti visas santaupas į naują verslą.

Tai buvo labiau panašu į pasirinkimą, ar laikytis patikrinto ir saugaus maršruto, kuris neleis nukristi veidu į purvą nesėkmės atveju, ar eiti kitu keliu ir daryti tai, kas, galbūt, bus efektyvu ir įdomu.

Tokie dalykai, kaip neutralių drabužių dėvėjimas, standartinių įmonės reklaminių materialų naudojimas, savo pozicijos neturėjimas bendraujant su vadovu – laikomi saugiu keliu.

Bet jeigu aš papildysiu savo garderobą įdomiais ir išsiskiriančiais drabužiais, sukursiu naują įmonės prezentaciją, plėtosiu savo idėjas – tai jau reikš, kad aš surizikavau ir mane gali laukti nesėkmė.

Man patinka rizikos jausmas, todėl pasirinkau antrą variantą, ir toks pasirinkimas pilnai atsipirko. Mane pastebėjo kolegos, vadovai ir klientai. Jie pradėjo žiūrėti į mane kaip į pasitikintį savimi, protingą ir perspektyvų žmogų, su kuriuo galima turėti reikalus. Mano sėkmės kreivė pakrypo į viršų.

Nuo to laiko aš pradėjau pastebėti, kad rizika, išskyrus pavojų patirti nesėkmę, turi dar ir daug privalumų, kurie atidarinėja daug durų.

1. Rizika daro jus pastebimais

Dauguma žmonių pasirenka patį lengviausią iš galimų maršrutų. Tai galima paaiškinti tuo, kad dauguma žmonių netiki savimi ir savo galimybėmis. O rizika – tai visada iššūkis ir diskomforto jausmas.

Rizikuoti – tai neįprasta elgsena visuomenėje. Kai rizikuojate – atliekate veiksmus, kurie nepatenka į įprastų veiksmų rėmus. Tokiu būdu jūs atkreipiate į save dėmesį.

O kai jus pastebėjo, turite daugiau šansų gauti paaukštinimą, rasti naujų klientų ir gauti įdomių pasiūlymų.

2. Rizika veda prie permainų

Daug žmonių skundžiasi, kad jiems nusibodo jų gyvenimo būdas. Klausimas tik tame, kaip viską pakeisti?

Yra tik vienas būdas pakeisti gyvenimą – pradėti daryti tai, ko anksčiau nedarėte. Bet tai ne toks paprastas patarimas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Daryti kažką kito – tai visada nepatogu. Be to, jūs niekada nežinosite iš anksto, ar jums pavyks. Todėl jus visą laiką lydės baimės jausmas.

Bet tiesa yra tame, kad surizikuoti, išleisti laiką ir nepasiekti nieko pastebimo – tai vienintelis būdas kažką pakeisti. Todėl rizikuoti verta. Net jei jūsų planas bus neefektyvus, tai suteiks jums daug naudingos patirties.

3. Rizika leidžia jaustis gyvu

Egzistuoja tam tikras pasitenkinimo jausmas nuo to, kad tu viską darai teisingai. Tačiau tą jausmą negalima lyginti su tuo virpuliu, kurį jauti kai rizikuoji. Vien tik dėl to virpulio verta rizikuoti. Tiesa pasakius, pastebėjau, kad aš vis labiau ir labiau esu priklausomas nuo to virpulio.

4. Rizika užkelia aukštus standartus

Rizika atidaro kelią didelėms laimėjimams. Užtenka vieną kartą pajausti jų skonį, kaip galvoje pradeda formuotis nauji standartai. Daugiau nejausite pasitenkinimo nuo ankstesnių rezultatų pasiekimo. Jums reikės daugiau. Ir tai stums jus į priekį. Taip susidaro nauja komforto zona, kurioje rizika tampa įprastu dalyku. Toliau seka nauji laimėjimai, nauji rezultatai ir nauji standartai.

5. Rizika parodys ko esate verti

Rizika – tai jūsų idėjų, pažiūrų ir nuostatų išraiška. Ji gali daug papasakoti jums apie jus. Kuo daugiau naujovių jus išbandote, tuo daugiau naujų gebėjimų galite atrasti.

Esmė yra tame, kad mes nežinome savo tikrų gebėjimų tol, kol nesurizikuosime. Mes patys apibrėžiame savo rėmus. Ir tik mes galime jas atitolinti.

Bet yra ir antra rizikos pusė. Galite surizikuoti ir pralaimėti. Nuo to niekas nėra apsaugotas. Tik jus galite nuspręsti, ar pasitenkinti tuo, kas yra, ar surizikuoti ir laimėti žymiai daugiai…

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: