72 valandų taisyklė arba kaip įgyvendinti savo idėjas

72 valandų taisyklė arba kaip įgyvendinti savo idėjas

Sugalvoti idėją ir ją realizuoti – du visiškai skirtingi dalykai. Nepaisant to, kad kartais mus aplanko idėjos kaip pakeisti gyvenimą į gerąją pusę, daro tai tik vienetai. Kaip jūs manote, kodėl?

Žinomas verslo konsultantas iš Vokietijos Bodo Schafer mano, kad bet kokią idėją nuo jos realizacijos atskiria vos 72 valandos. Būtent per tiek laiko jis rekomenduoja atlikti bent pirmą žingsnį idėjos realizacijos link. Jo teigimu, jeigu jūs atidėsite idėjos realizaciją ilgesniam laikui, beveik garantuotai, kad jūs jos niekada neįgyvendinsite.

Jeigu pradėsite veikti per pirmas 72 valandas, turėsite 99 šansus iš 100, kad jums pasiseks, ir tik 1 šansą – kad ne. Viskas ko jums reikia – priimti sprendimą realizuoti savo idėją.

Kaip veikia 72 valandų taisyklė

72 valandų taisyklė padės įgyvendinti idėjas
72 valandų taisyklė padės įgyvendinti idėjas

Iškart pereinant nuo minčių prie veiksmų, mes automatiškai užprogramuojame save į sėkmę. Mes siunčiame savo smegenims signalą, kad šis tikslas mums svarbus. Visai nebūtina per tas 3 dienas pilnai realizuoti savo sumanymą. Užtenka padaryti tik pirmą žingsnį. Jeigu pas jus atsirado naują idėją, iš karto pradėkite ją įgyvendinti. Pradėti galite nuo to, kad užrašysite ją ant popieriaus bei atsakysite į kelis klausymus. Štai šie klausymai:

  • Koks mano tikslas (ko aš noriu pasiekti)?
  • Per kiek laiko aš noriu tai padaryti?
  • Kas man gali padėti?
  • Ar yra kokios nors kliūtys, kurios gali man sutrukdyti?
  • Ar yra alternatyvūs būdai pasiekti tą tikslą?

Taip jūs ne tik konkretizuosit savo sumanymą, bet ir sukursite šiokį tokį veiksmų planą.

Pagrindinės kliūtys

Negatyvios mintys

Ar mano idėja gera? Ar ją realu įgyvendinti? Aš niekada to nedariau. Man trūksta laiko ar pinigų… Tokio pobūdžio negatyvios mintys – visiškai normalus reiškinys, kai susiduriame su kažkuo nauju. Tačiau būtent tokios mintys dažniausiai ir laidoja mūsų galimybes pakeisti gyvenimą. Mes bijome, pradedame atidėlioti ir nusprendžiame palikti viską kaip yra.

Vietoj negatyvių minčių, suformuluokite sau 3 priežastys kodėl viskas pavyks. Jūs gi dar nieko nepradėjote daryti, todėl nereikia bijoti hipotetinių sunkumų.

O jeigu nepavyks?

Dar viena kliūtys – baimė padaryti klaidą ar priimti neteisingą sprendimą. Čia naudinga prisiminti Tomaso Edisono žodžius:

Aš neklydau. Aš tik radau 10000 būdų, kurie neveikia.

Net jei vėliau ir paaiškės, kad jūs klydote ar idėja buvo ne tokia puiki kaip jums atrodė, galėsite padaryti išvadas ir eiti toliau su gauta patirtimi. Tiesa pasakius, tokia istorija gali pasikartoti ne vieną kartą, tačiau tik bandymų dėka galima pasiekti norimo rezultato. Kaip pasakė Napoleonas Hilas:

Yra didelis skirtumas tarp nesėkmės ir laikino pralaimėjimo.

Todėl jeigu turite kokią nors idėją – pamirškite apie visas savo baimes, paimkite rašiklį, popieriaus lapą ir pirmyn!

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: