Kaip išvalyti pelėsį automobilyje?

Kaip išvalyti pelėsį automobilyje?

Lietus Lietuvoje – reiškinys ne retas. Todėl nieko nuostabaus, kad dažnas automobilio savininkas aptinka savo vairavimo priemonėje drėgmę ir pelėsį. Iš esmės, ką bedarytume, ši problema anksčiau ar vėliau atsiranda pas visus. Tačiau, jeigu atidarėte savo automobilį ir radote jame pelėsį – nepanikuokite. Štai keli patarimai, kurie padės jums jo atsikratyti.

Automobilio salono paviršiaus valymas nuo pelėsio

Čia nėra nieko sudėtingo. Jums reikės tik kai kurių bendrų buitinių valiklių ir šiek tiek pastangų. Prieš pradedant valyti automobilio saloną nuo pelėsio, įsidėmėkite keletą dalykų:

  • Siekiant išvengti pakartotiną pelėsių atsiradimą, būtinai išdžiovinkite visus salono paviršius. Neuždarinėkite ir nestatykite automobilio į garažą, jei koks nors salono paviršius yra šlapias ar drėgnas.
  • Valymo metu, jeigu tai įmanoma, valomas elementas turi būti išneštas iš automobilio. Tai gali būti kilimai, sėdynių užtiesalai ir panašiai.

Automobilio grindų, panelių ir stalviršių valymas

Automobilio salono paviršiaus valymas nuo pelėsio

Toliau aprašytame valymo metode naudosime baliklį. Būkite atsargūs! Baliklis neturi patekti ant audinio ar kilimo, nes paliks ant jų dėmes. Prieš pradedant valymo darbus sėdynių užtiesalus galite uždengti paklode arba baltais rankšluosčiais, taip apsaugodami juos nuo baliklio.

Norėdami pašalinti pelėsį nuo kietų automobilio paviršių, pavyzdžiui, nuo grindų arba nuo panelės, paimkite nedidelį kibirėlį ir sumaišykite jame vieną stiklinę baliklio bei keturias stiklines vandens. Užsimaukite gumines pirštines, paimkite kempinę, teptuką arba seną dantų šepetėlį ir pradėkite darbuotis.

Kai baigsite valyti pelėsį, gerai nuplaukite paviršių švariu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu.

Nepamirškite, kad baliklis – tai stiprus šarmas. Jis yra ėdus ir gali nudeginti odą. Tačiau baliklis labai veiksmingas šalinant pelėsį ir dėmes.

Audiniai, kuriuos galima išskalbti skalbimo mašinoje

Kai kurie audiniai, tokie kaip užuolaidos ant langų ar sėdynių užtiesalai, gali tapti pelėsių atsiradimo priežastimi. Juos galima nuimti ir išplauti skalbimo mašinoje.

Pirmiausia paimkite pusę stiklinės borakso ir ištirpinkite jį 3-4 stiklinėse karšto vandens. Gautą tirpalą įpilkite į skalbimo mašiną kartų su įprasta plovimo priemone, tada pripildykite mašiną vandeniu. Padėkite audinius į skalbimo mašiną ir palaikykite apie 20 minučių prieš įjungiant skalbimo ciklą. Naudokite tik tą skalbimo ciklą, kuris tinka audiniams, kuriuos skalbiate. Taip pat rašėme, kaip atsikratyti pelėsio skalbimo mašinoje.

Boraksas, kaip ir baliklis, yra šarmas, tik ne toks stiprus. Jis gali pašalinti dėmes be baliklio. Boraksas padės atsikratyti pelėsio ant audinių ir neleis jam atsirasti iš naujo. Taip pat galite paskaityti kaip išvalyti pelėsį nuo drabužių.

Taip pat, boraksas turi puikų dezinfekcinį poveikį ir naikina mikrobus bei bakterijas. Audinius galite skalbti tol, kol pelėsiai bus visiškai pašalinti.

Išdžiovinkite audinius

Jeigu plaunate sėdynių užtiesalus, nepaisant gamintojo rekomendacijų, po kruopštaus skalavimo siūlau užtiesalus džiovinti saulėje.

Sėdynės ir pagalvės

Automobilio sėdynes ir pagalves nuo pelėsio galima išvalyti tokiu būdu. Paimkite buteliuką su purkštuku. Sumaišykite jame 1 šaukštelį indų ploviklio, 1 šaukštelį borakso ir 1 litrą šilto vandens. Išpurkškite gautą tirpalą ant visų pagalvės pusių. Įtrinkite tirpalą į sėdynes su minkštu dantų šepetėliu ir palikite 15-20 minučių. Praėjus 15-20 minučių išvalykite sėdynes ir pagalves su skuduru ir švariu vandeniu. Tada duokite joms išdžiūti gryname ore. Pilnas džiovinimas gali užtrukti dieną ar dvi, tik tada galėsite įdėti sėdynes atgal į automobilį.

Viskas, su pelėsiu automobilio salone mes susitvarkėme. Galime pereiti prie išorės.

Pelėsio šalinimas nuo automobilio

Pelėsio šalinimas nuo automobilio kėbulo

Dabar atėjo laikas pašalinti pelėsį nuo automobilio kėbulo. Padaryti tai bus šiek tiek sudėtingiau dėl vienos svarbios priežasties: dėl dažų negalėsime naudoti baliklio. Kėbulo dažai turi vandeniui atsparų apsauginį sluoksnį, o baliklis gali jį sugadinti. Būtent todėl mums ir teks naudoti kitas priemones nuo pelėsio.

Kruopštus džiovinimas ant saulės

Pirmas žingsnis norint pašalinti pelėsį iš automobilio salono ir nuo kėbulo – tai džiovinimas. Mūsų atveju, kadangi kalbame apie pelėsį išorėje, automobilis turi būti džiovinamas saulėje. Tai gali užimti dieną ar dvi. Karšti saulės spinduliai – geriausia priemonė. Tai padės nužudyti aktyvias pelėsio sporas, taip pat sausą pelėsį, kuris jau yra ant kėbulo.

Naudokite minkštą muilą ir šiltą vandenį. Jie puikiai padeda norint saugiai išvalyti automobilio kėbulą nuo pelėsių. Šiame etape reikia būti ypač atidiems, nes bet kokios aktyvios pelėsių sporos, kurios liks ant automobilio, sukels recidyvą.

Sumaišykite nedidelį kiekį muilo su vandeniu kibire ir pradėkite plauti automobilį. Mintyse padalinkite automobilio kėbulą į dalis, ir kai baigsite plauti vieną dalį – nuplaukite ją švariu vandeniu ir sausai nušluostykite. Kai visas automobilis bus išplautas, palikite jį džiūti saulėje su atidarytais langais ir durimis.

Kaip sumažinti arba užkirsti kelią pelėsių atsiradimui automobilyje

Štai keletas patarimų, kurie padės išvengti pelėsių atsiradimą automobilyje. Jeigu važiuojant automobiliu pastebėjote, kad ant langų susidaro kondensatas, atidarykite ventiliaciją ir langus. Taip pat, galima nuvalyti kondensatą švariu skudurėliu.

Nepalikinėkite automobilyje drėgnų ar šlapių daiktų. Įsitikinkite, kad automobilio salonas yra visiškai sausas prieš palikdami jį garaže arba stovėjimo aikštelėje. Jeigu automobilį statote garaže, įsitikinkite, kad jame nėra drėgmės šaltinio. Nepamirškite vėdinti garažą ir neuždenkite automobilio brezentu, nes tai apriboja oro srautų judėjimą ir gali tapti pelėsių atsiradimo priežastimi. Taip pat turime straipsnį apie pelėsio naikinimą namuose.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: