Kaip išvalyti skalbimo mašiną greitai ir be vargo

Kaip išvalyti skalbimo mašiną greitai ir be vargo

Purvas, kalkių nuosėdos, pelėsis, nemalonūs kvapai – bet kurios skalbimo mašinos ištikimi draugai ir jos šeimininkų baisus sapnas. Tačiau yra būdų greitai ir be vargo išvalyti skalbimo mašiną ir šiandien papasakosiu jums kaip tai padaryti.

Skalbimo mašina nėra pats lengviausias objektas valymui. Tiesiog nuvalyti paviršių drėgnu skudurėliu dažnai nepakanka. Sudėtingai pasiekiamose vietose paslėptos dalys reikalauja ypatingos priežiūros.

Kaip išvalyti skalbiklio dėžutę

 • Ištraukite skalbiklio dėžutę ir nuvalykite jos paviršių su muilu, karštu vandeniu ir senu dantų šepetėliu.
 • Atsikratyti nuosėdų ir pelėsio padės chlorą savo sudėtyje turinčios tualeto valymo priemonės. Jeigu skalbiklio dėžutėje yra daug nuosėdų arba pelėsių, tiesiog užpilkite ją tualeto valymo priemone ir palikite porai valandų. Po to galite išvalyti ją taip, kaip aprašyta pirmame punkte.

Kaip išvalyti skalbimo mašiną po guma

 • Sumaišykite baliklį su šiltu vandeniu 1:1 proporcijoje ir sušlapinkite skudurėlį gautame tirpale. Atitraukite skalbimo mašinos gumą ir nuvalykite su skuduru visus vidinius paviršius.
 • Jeigu po guma yra daug purvo arba pelėsio – pusvalandžiui palikite tirpale sušlapintą skudurą po guma. Praėjus pusvalandžiui ištraukite skudurą ir pašalinkite purvą su kempine ir dantų šepetėliu.

Kaip išvalyti skalbimo mašinos būgną

 • Įpilkite į skalbimo mašinos būgną 100 ml baliklio, turinčio savo sudėtyje chlorą. Įjunkite skalbimo režimą ne žemiau kaip 60 °С temperatūroje. Be abejo, be drabužių.
 • Nuosėdų valymui galima naudoti citrinų rūgštį. Įpilkite 100 gramų į būgną ir įjunkite skalbimo režimą maksimalioje temperatūroje. Idealu, jeigu režimas turi dvigubą skalavimą. Tada nuosėdos nusivalys 100%.
 • Sumaišykite nedidelį kiekį vandens ir sodos bei įpilkite gautą mišinį į valymo priemonėms skirtą skyrių. Į būgną įpilkite šiek tiek acto – ne daugiau kaip 400 ml. Nustatykite maksimalią temperatūrą ir leiskite skalbimo mašinai viską padaryti už jus. Tada pašalinkite purvo liekanas su kempine ir nusausinkite būgną. Nuosėdos, pelėsis ir nemalonus kvapas dings.

Kaip nuvalyti kaitinimo elementą nuo kalkių

 • Atsikratyti kalkių nuo kaitinimo elemento padės citrinų rūgštis. Reikalingas citrinų rūgšties kiekis priklauso nuo kaitinimo elemento užterštumo, bet dažniausiai 5 kg talpos skalbimo mašinai pakanka 250 gramų. Įpilkite 200 gramų citrinų rūgšties į skalbimo miltelių dėžutę, o likusius 50 gramų į skalbimo mašinos būgną. Paleiskite skalbimo mašiną maksimalioje temperatūroje.
 • Agresyvesnė acto rūgštis irgi gali susidoroti su kalkėmis ant kaitinimo elemento. Įpilkite 50 ml acto į kondicionieriui skirtą dėžutę ir paleiskite skalbimo mašiną. Tik būkite atsargūs: actas gali pažeisti guminius elementus.

Kaip išvalyti vandens išleidimo siurblio filtrą

Dažniausiai vandens išleidimo siurblio filtrą galima rasti apatinėje priekinėje skalbimo mašinos dalyje, po plastmasiniu dangteliu.

Paklokite ant grindų sausą rankšluostį arba skudurą, po dangteliu pastatykite tuščią dubenį: kai ištrauksite filtrą, iš skalbimo mašinos gali išsilieti vandens likučiai. Dabar galite drąsiai atidaryti dangtį ir ištraukti kištuką.

Rankiniu būdu pašalinkite visas šiukšles, kurios susikaupė viduje. Esant reikalui, apdorokite filtro paviršių su valymo priemonėmis ir nusausinkite.

Kaip išvalyti vandens išleidimo žarną

Valant skalbimo mašinos būgną su soda ir actu, išsivalo ir vandens išleidimo žarna. Tačiau kai kuriais atvejais, kai žarna yra labai užsikimšusi, gali prireikti išvalyti ją papildomai.

Išjunkite skalbimo mašiną iš elektros tinklo ir išjunkite vandens padavimą. Atjunkite žarną nuo skalbimo mašinos (proceso metu gali išsilieti vandens likučiai, todėl nepamirškite pastatyti kokį nors dubenį).

Dabar galima pradėti valymo darbus. Mums bus reikalingas kevlarinis trosas su nemetaliniu šepečiu. Atkreipkite dėmesį į tai, kad šepetys turi būti nemetalinis, kitaip jis pažeis žarną. Iš pradžių pavalykite žarną iš vienos pusės, po to – iš kitos. Pabaigoje nuplaukite žarną po karštu vandeniu.

Kaip išvalyti skalbimo mašiną su dangčiu viršuje

Valyti skalbimo mašiną su dangčiu viršuje reikia pačioje karščiausioje temperatūroje. Iš pradžių įpilkite į ją 2-3 stiklines acto ir leiskite porą minučių sumaišyti tirpalą.

Tada įpilkite pusę stiklinės sodos. Leiskite komponentams sureaguoti, išjunkite skalbimo mašiną ir palikite ją taip pusvalandžiui. Per tą laiką galite išvalyti kitas skalbimo mašinos dalis. Sumaišykite actą ir vandenį 1:1 proporcijoje ir gautu tirpalu nuvalykite paviršių bei skalbimo miltelių dėžutę.

Praėjus pusvalandžiui vėl įjunkite skalbimo programą. Palaukite, kol nusileis visas vanduo ir su kempine pašalinkite purvo likučius.

Skalbimo mašinos priežiūros rekomendacijos

Tam, kad jūsų skalbimo mašina liktų švari kuo ilgesnį laiką, laikykitės šių rekomendacijų:

 • Nenaudokite daug skalbimo miltelių, nes jie gali kauptis skalbimo mašinos viduje.
 • Stenkitės išvalyti drabužius nuo stiprių nešvarumų prieš įdedant juos į skalbimo mašiną.
 • Naudokite specialias priemones, apsaugojančias nuo kalkių.
 • Po skalbimo palikite dureles atidarytas. Taip apsisaugosite nuo pelėsio atsiradimo.
 • Kartais paleiskite skalbimo mašiną be drabužių maksimalioje temperatūroje. Karštas vanduo savaime neblogai susitvarko su purvu.
 • Naudokite jums tinkančią skalbimo mašiną. Kaip išsirinkti skalbimo mašiną skaitykite mūsų straipsnyje.

Žinote kitus skalbimo mašinos valymo būdus? Dalinkitės komentaruose!

Įvertinimai
( 2 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: