Kas yra ICO, kam jis reikalingas ir kaip iš jo uždirbti?

Kas yra ICO, kam jis reikalingas ir kaip iš jo uždirbti?

Mes tęsiame straipsnių ciklą apie blockchain technologijas ir kriptovaliutas. Šiandien papasakosime jums kas yra ICO, kam jis yra reikalingas bei ar įmanoma iš jo uždirbti.

Kas yra ICO ir kodėl jį organizuoja?

ICO arba Initial Coin Offering (pirminis žetonų platinimas) – tai kokio nors projekto žetonų ar kuponų išleidimas, kuriais ateityje galima bus atsiskaityti už projekto teikiamas paslaugas. Žetonai yra išleidžiami naudojant blockchain technologijas.

Kitaip negu per IPO, žetonų pirkėjai negauna projekto akcijų ir negali daryti jokios įtakos vidiniams projekto sprendimams. Iš tikrųjų, ICO – tai dar viena kraudfandingo rūšis, kai vartotojai finansuoja įmonės plėtrą dabar, kad gauti iš jos ką nors ateityje.

Išleidžiant nuosavus „pinigus” ir parduodant juos už bitkoinus ar kitas kriptovaliutas (o kartais ir už dolerius ar eurus), projektai užtikrina savo finansavimą, reikalingą verslo pradžiai arba plėtrai. Be to, išleidžiant savo žetonus, galima paspartinti projekto augimą bei iš anksto išspręsti busimos monetizacijos problemas.

Kam investuoti į žetonus, išleistus per ICO?

Perkant įvairių projektų išleistus žetonus investuotojai tikisi:

  • Uždirbti pardavus žetonus ateityje už žymiai didesnę kainą (tikėdami, kad žetonai turės didelę paklausą, nes projektas „iššaus”).
  • Pasinaudoti nupirktais žetonais ir gauti projekto siūlomas paslaugas už žymiai mažesnę kainą.
  • Paremti įdomų projektą.

Kaip įsitikinti, kad projektas yra realus ir mane neapgaus?

Nei vienoje pasaulio šalyje nėra ICO reglamentuojančių teisės aktų. Tai sandoris, paremtas pasitikėjimu. Kaip ir kraudfandingo atveju, projektas gali neišgyventi iki produkto atsiradimo stadijos arba išleistas produktas gali jus nuvilti. Be to, buvo daug atvejų, kai įvairūs sukčiai organizuodavo ICO net neketinant vystyti projekto ir išleisti produktą.

Kriptovaliutų entuziastas Nick Tomaino dar 2016 metais rašė apie neracionalų daugelio investuotojų elgesį per ICO. Projektai, turintys tik svetainę ir miglotą verslo modelio koncepciją, gauna milijonines investicijas, o realiai veikiančios ir gaunančios pelną įmonės investicijų nesulaukia.

Tomaino mano, kad sąžiningas projektas turėtų:

  1. Įrodyti potencialiems investuotojams ICO pagrįstumą.
  2. Atskleisti projekto plėtros planus ir pradėti atvirą dialogą su potencialiais investuotojais.
  3. Realizuoti savo protokolo bandomąją versiją prieš ICO.
  4. Suteikti galimybę tiesiogiai „išgauti” valiutą, kad įtraukti naujus vartotojus, ir suteikti tinklui reikiamus išteklius sandorių apdorojimui.
  5. Organizuoti ICO su aiškiu supratimu, kiek lėšų reikia pritraukti.
  6. Steigėjų komanda privalo turėti nuo 10% iki 50% visų žetonų ir neturėtų keisti juos per pirmuosius trejus veiklos metus.

Kai kurie projektai, vykdydami ICO, pritraukia trečiąją šalį – arbitrus, kurie pelnė investuotojų pasitikėjimą ir veikia kaip tarpininkai tarp jų ir projekto. Kiti užsiregistruoja kaip juridiniai asmenys ir apriboja galimybes išleisti pinigus, gautus per ICO.

Kaip rasti projektą investavimui ir sudalyvauti ICO?

Investuoti į bet kokį projektą galima tiesiogiai per jo tinklapį, tačiau tam reikia turėti bitcoin piniginę (arba kita kriptovaliuta) ir mokėti atlikti sandorius.

Internete yra daugybė svetainių, kuriose skelbiama apie busimus ICO.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: