Kaip prijungti kompiuterį prie televizoriaus

Kaip prijungti kompiuterį prie televizoriaus

Norint prijungti kompiuterį prie televizoriaus, reikia tik išsirinkti tinkamą laidą ir, kai kuriais atvejais, adapterį. O išmaniųjų televizorių savininkai gali išvis apsieiti be laidų. Taip pat, turime straipsnį apie tai, kaip prijungti telefoną prie televizoriaus.

Kaip pajungti kompiuterį prie televizoriaus su laidu

1. Pažiūrėkite, kokie signalo perdavimo portai yra jūsų kompiuteryje

Apžiūrėkite, kokie portai yra kompiuteryje arba perskaitykite jo dokumentaciją. Priklausomai nuo modelio, kompiuteryje gali būti šie portai:

  • HDMI – yra daugelyje šiuolaikinių kompiuterių. Perduoda kaip audio, taip ir video, todėl puikiai tinka informacijos perdavimui iš kompiuterio į televizorių.
  • DVI – dar vienas skaitmeninis portas, plačiai paplitęs rinkoje. Perduoda tik vaizdą, be garso.
  • VGA – populiarus analoginis portas. Kaip ir VDI, perduoda tik vaizdo signalą.
  • Mini DisplayPort, Thunderbolt 2, USB-C ir Thunderbolt 3 (USB-C) – skaitmeniniai portai, kuriuos galima rasti Apple kompiuteriuose. Visi jie perduoda ir video ir audio. Be to, Mac kompiuteriai gali turėti ir paprastą HDMI portą.
VGA, DVI ir HDMI portai
VGA, DVI ir HDMI portai

Egzistuoja ir kiti portų tipai, tačiau jie pasitaiko labai retai. Mes išvardijom pačius populiariausius, vienas iš jų tikrai turi būti jūsų kompiuteryje.

2. Patikrinkite, kokie portai yra jūsų televizoriuje

Apžiūrėkite televizoriaus portus. Dauguma šiuolaikinių modelių turi HDMI ir VGA portus. Senesniuose modeliuose gali būti RCA portas, kuris liaudyje vadinamas tulpėmis.

RCA portas televizoriuje
RCA portas televizoriuje

3. Įsigykite laidą, kuris atitinka portams kompiuteryje ir televizoriuje

Jeigu pas jus televizorius su HDMI portu

Jeigu kompiuteryje ir televizoriuje yra HDMI portai – viskas elementaru. Jums reikia nusipirkti HDMI laidą. Tai optimaliausias variantas.

Norint prijungti prie HDMI televizoriaus kompiuterį be HDMI porto, kartu su HDMI kabeliu teks įsigyti specialų adapterį. Kokį būtent – priklauso nuo porto jūsų kompiuteryje. Tai gali būti DVI-HDMI, VGA-HDMI arba kiti adapteriai į HDMI.

Dažniausiai tokie adapteriai turi ir audio jungtį. Tai leidžia perduoti garsą į televizorių nepaisant DVI ir VGA apribojimų. Audio laidas dažniausiai parduodamas kartu su adapteriu.

VGA į HDMI adapteris
VGA į HDMI adapteris

Kad pajungti prie HDMI televizoriaus Mac kompiuterį su Thunderbolt 2 arba Mini DisplayPort portu, su HDMI laidu reikia įsigyti Mini DisplayPort-HDMI adapterį. Kad jis perduotų garsą, teiraukitės parduotuvėje adapterio su audio palaikymu.

Tačiau kai kurie senesni Mac modeliai nepalaiko garso perdavimo į HDMI televizorius per Mini DisplayPort. Tokiu atveju garsas turi būti paleistas per kompiuterio kolonėles.

Kad pajungti prie HDMI televizoriaus vieną iš naujasnių Mac modelių su Thunderbolt 3 (USB-C) portu, reikalingas HDMI laidas ir daugiafunkcinis skaitmeninis AV adapteris USB-C. Jeigu pas jus senesnis modelis su paprastu USB-C portu be Thunderbolt 3 palaikymo, tai tiks ir paprastas USB-C – HDMI adapteris.

Jeigu pas jus VGA televizorius

Su VGA televizoriais viskas panašiai. Tik reikia pirkti HDMI-VGA, DVI-VGA arba kitą adapterį, priklausomai nuo kompiuteryje esančių portų. Svarbu, kad jis adaptuotų signalą į VGA.

Jeigu pas jus televizorius su RCA portais

RCA kabelis
RCA kabelis

Jeigu pas jus senesnis televizorius, kuriame yra tik RCA portai, jums reikalingas HDMI-RCA, VGA-RCA arba kitas adapteris, kuris konvertuoja signalą į RCA formatą.

4. Sujunkite kompiuterį ir televizorių laidu

Prieš sujungiant kompiuterį ir televizorių, išjunkite juos. Sujunkite prietaisus su laidu ir adapteriu. Tik tada galima įjungti prietaisus. Jeigu televizorius automatiškai nenustatys kompiuterį kaip signalo šaltinį, padarykite tai rankinių būdu televizoriaus nustatymuose.

5. Nustatykite vaizdo parametrus kompiuteryje

Jeigu matysite blogos kokybės vaizdą, atidarykite kompiuterio sisteminius nustatymus ir raskite punktą, atsakingą už monitorių. Čia galima pakeisti vaizdo rezoliuciją ir pakeisti video rodymo režimą.

Kaip prijungti kompiuterį prie televizoriaus per Wi-Fi

Kaip prijungti kompiuterį prie televizoriaus per Wi-Fi
Kaip prijungti kompiuterį prie televizoriaus per Wi-Fi

Šiuolaikinius išmaniuosius televizorius galima pajungti prie kompiuterio be jokių laidų per Wi-Fi tinklą. DLNA ir Wi-Fi Direct technologijos leidžia transliuoti video, miziką ir pilnai dubliuoti kompiuterio ekrano vaizdą į televizorių, paverčiant pastarąjį belaidžiu monitoriumi. Wi-Fi Direct atveju tam net nereikalingas routeris.

Pavyzdžiui, LG televizoriuose tam yra Smart Share servisas. Samsung televizoriuose yra panašus AllShare servisas.

Belaidžio prisijungimo nustatymai gali skirtis priklausomai nuo televizoriaus gamintojo ir modelio. Kai kurie televizoriai prisijungia prie kompiuterio pusiau automatiškai. Kai kurie modeliai gali reikalauti užinstaliuoti kompiuteryje papildomą programinę įrangą.

Dėl to parašyti universalią instrukciją, kuri tiks visiems vartotojams, neįmanoma. Jeigu norite pajungti savo televizorių prie kompiuterio per Wi-Fi, visas reikalingas instrukcijas galima rasti televizoriaus dokumentacijoje arba gamintojo svetainėje, kartu su reikiama programine įranga.

Įvertinimai
( 2 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: