Kaip sužinoti savo IP adresą kompiuteryje, telefone arba planšetėje

Kaip sužinoti savo IP adresą kompiuteryje, telefone arba planšetėje

Straipsnyje rasite pačius paprasčiausius būdus sužinoti savo IP adresą kompiuteryje, telefone arba planšetėje. Papasakosiu kaip rasti ir vidinį, ir išorinį IP adresą.

IP adresas – tai skaitmeninis identifikatorius, su kuriuo pagalba įvairūs prietaisai gali surasti vienas kitą internete ir keistis duomenimis. Todėl kiekvienas prisijungęs prie interneto kompiuteris ar telefonas gauna savo IP adresą.

Net jeigu nesate IT specialistu, jums gali praversti žinoti, kaip nustatyti savo prietaisų IP adresą. To gali reikėti, jeigu norėsite pajungti belaidį spausdintuvą arba norėsite suteikti kam nors nuotolinę prieigą prie jūsų kompiuterio per internetą.

Bet kuris prietaisas gali turėti kaip vidinį, taip ir išorinį IP adresą. Vidinis IP adresas reikalingas prietaisų darbui vidiniame tinkle, o išorinis – visame internete.

Kaip sužinoti išorinį IP adresą

Kaip sužinoti išorinį IP adresą
Kaip sužinoti išorinį IP adresą

Greitai patikrinti kompiuterio arba telefono išorinį IP adresą galima šioje svetainėje:

Atidarykite ją ir iškart pamatysite savo išorinį IP (Public IP). Šioje svetainėje taip pat galima patikrinti interneto greitį.

Visi prietaisai, kurie išeina į internetą per vieną routerį, turi bendrą išorinį IP adresą.

Kaip sužinoti vidinį IP adresą

Su vidiniais IP adresais viskas šiek tiek sudėtingiau ir nėra vieno būdo, kuris leistų patikrinti vidinį IP adresą ir Windows, ir Android, ir iOS prietaisuose.

Kaip sužinoti IP adresą Windows kompiuteryje

Kaip sužinoti IP adresą Windows kompiuteryje
Kaip sužinoti IP adresą Windows kompiuteryje

Paspauskite Start mygtuką ir įrašykite į paieškos laukelį cmd bei paspauskite Enter. Atsidariusiame lange parašykite ipconfig ir vėl spauskite Enter. Ekrane atsiras juodas langas su įvairiais duomenimis, tarp kurių bus eilutė IPv4. Šalia jos pamatysite tokio formato kodą: 192.168.1.40 – tai ir yra vidinis kompiuterio IP adresas.

Kaip sužinoti IP adresą Mac kompiuteryje

Tam, kad sužinoti vidinį IP adresą Mac kompiuteryje, pakanka įeiti į sistemos nustatymus ir pasirinkti punktą Tinklas. Šoninėje juostoje pasirinkite esamą interneto tinklą. Vidinį IP adresą pamatysite po sujungimo statusu.

Kaip sužinoti Android telefono IP adresą

Vidinį IP adresą Android telefone arba planšetėje galima pažiūrėti Wi-Fi nustatymuose. Įvairiuose prietaisuose interfeisas šiek tiek skiriasi, bet jį lengvai galima rasti nustatymuose.

Taip pat, galima pasinaudoti nemokama programėle IP Tools. Ji parodys vidinį ir išorinį IP adresą iškart po paleidimo.

Kaip sužinoti iPhone ar iPad IP adresą

iPhone ar iPad vidinį IP adresą galima pažiūrėti Wi-Fi parametrų nustatymuose. Pakanka paspausti apvalią informacijos ikonėlę šalia aktyvaus belaidžio tinklo ir kitame lange pamatysite savo vidinį IP adresą.

Kaip sužinoti svetimą IP adresą

Jūs galite sužinoti ir svetimo žmogaus išorinį IP adresą (pavyzdžiui tam, kad nustatyti jo apytikslę buvimo vietą). Tai galima padaryti su IP Logger serviso pagalba. Tačiau reikia kad žmogus paspaustų jūsų sukurtą nuorodą.

Kaip sužinoti svetimą IP adresą su IP Logger
Kaip sužinoti svetimą IP adresą su IP Logger

Pereikite į IP Logger svetainę ir įrašykite URL į bet kokią svetainę arba paveiksliuką. Pavyzdžiui, tai gali būti nuoroda į naujieną arba straipsnį. Tada spauskite mygtuką Get logger code. Kitame lange nukopijuokite suformuotą nuorodą ir užrašykite savo ID sistemoje.

Išsiųskite ką tik gautą nuorodą tam žmogui, kurio IP adresą norite sužinoti. Galite padaryti tai elektroniniu paštu, socialiniame tinkle, pokalbių programėlėje ir taip toliau. Žinutės tekstas turi įtikinti žmogų paspausti jūsų nuorodą.

Kai žmogus paspaus nuorodą, IP Logger atidarys jam jūsų nurodytą svetainę, o jums išsaugos jo IP adresą. Jį bus galima pažiūrėti serviso svetainėje. Tam reikia nurodyti savo ID pagrindiniame puslapyje, bloke Your IPLoggers.

Tik nepamirškite, kad žmogus gali naršyti internete per Proxy arba VPN. Tokiu atveju sužinoti jo tikrą IP adresą jums nepavyks.

Įvertinimai
( 1 įvertinimas, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: