Pastaruoju metu atsirado daug programėlių, kurios padeda sekti ir analizuoti bėgimo statistiką bei dalintis pasiekimais socialiniuose tinkluose. Kiekviena bėgimo programėlė turi savo privalumus ir trūkumus. Šis straipsnis padės išrinkti tą, kuri tiks būtent tau.
Nike+ Running, MapMyRun, RunKeeper, Runtustic ir Strava programėlės turi Android bei iOS versijas ir visose iš jų galima dalintis savo pasiekimais su kitais programėlės vartotojais, skelbti bėgimo rezultatus socialiniuose tinkluose bei saugoti savo rezultatus. Tačiau kiekviena programėlė turi savo ypatumus, kurie gali būti naudingi būtent tau.
Taip pat straipsnyje rasi dar 2 įdomias ir bėgikams naudingas programas.
Nike+ Running – paprasta ir nemokama
Tai populiariausia bėgimo programėlė. Ji turi gražų ir lengvai suprantamą dizainą, užrašo bėgimo laiką ir distanciją. Be to, programėlė neužknisa reklaminiais pasiūlymais pereiti į mokamą versiją. Nike+ Running visiškai nemokamai siūlo keletą funkcijų, kurios kitose programėlėse prieinamos tik nusipirkusiems PRO versiją: automatiška pauzė, treniruočių planai ir t.t.
Pradžia: pasirink norimą distanciją, laiką, tempą arba tiesiog paspausk „Pradėti”.
Muzika ir pranešimai: klausytis muzikos galima iš telefono atminties arba iš Spotify. Yra galimybė klausyti tik tą muziką, kuri tinka prie tavo pasirinkto tempo. Kai tik sustoji, įsijungia automatinė pauzė. Yra PowerSong mygtukas papildomai motyvacijai. Balsas praneša apie distanciją, laiką ir tempą po kiekvieno prabėgto kilometro.
Po bėgimo: galima pažymėti nuotaiką, trasos dangos tipą, bėgimo batelius bei pridėti nuotrauką. Žemėlapyje įvairiomis spalvomis, priklausomai nuo greičio toje atkarpoje, bus pažymėta trasa.
Socialinės funkcijos: lyderių lentelė pagal kilometrus. Galima surengti varžybas tarp draugų, pavyzdžiui, kam pavyks prabėgti 100 kilometrų per mėnesį.
Treniruočių planai: prieinami įvairioms distancijoms ir pasirengimo lygiams. Programėlė pateiks rekomendacijas, priklausomai nuo tavo bėgimų istorijos.
Trūkumai: programėlė gali dirbti tik su kai kuriais prietaisais – Netpulse, Garmin, TomTom ir Wahoo. Nėra maršrutų pasiūlymų bei detalios statistikos analizės. Čia yra tik vienas tikslas – prabėgti kuo daugiau kilometrų.
MapMyRun – bėgimo programėlė tyrinėtojams
Anksčiau MapMyRun svetainė leisdavo vartotojams sekti savo bėgimus didelės maršrutų duomenų bazės dėka. Išmanusis telefonas tam buvo nereikalingas: grįžus namo po bėgimo reikėjo tik pasirinkti maršrutą iš duomenų bazės. Šiandien galima atsiųsti programėlę, kuri įrašys duomenis apie maršrutą realiuoju laiku.
Pradžia: reikia pasirinkti vieną iš maršrutų – savo arba kitų vartotojų.
Muzika ir pranešimai: iOS telefonuose galima klausytis muzikos iš atminties, o Android telefonuose teks paleisti atskirą programėlę su muzika. Balsiniai pranešimai įspės apie distanciją, greitį ir tempą, tačiau šį funkcija prieinama tik mokamoje programėlės versijoje.
Po bėgimo: žemėlapyje galima pažiūrėti kaip keitėsi tavo greitis, taip pat, pažiūrėti įkalnes ir nuokalnes, jeigu jos buvo maršruto metu.
Socialinės funkcijos: galima dalintis rezultatais su kitais MapMyRun vartotojais po to, kai pridėsi juos prie draugų. Jie galės matyti tave žemėlapyje. Yra lyderių lentelė, kurioje rodoma kas prabėgo maršrutą greičiau arba daugiau kartų. Yra konkursai tarp visų MapMyRun vartotojų, o ne tik tarp draugų.
Treniruočių planai: tai mokama funkcija. Galima pasiruošti kokiam nors maratonui, pasirinkti tikslą pagal kilometrus ir t.t. Taip pat, programėlė primins tau, kad laikas treniruotis.
Kiti privalumai: programoje galima įrašinėti duomenis apie maitinimą ir kitų tipų treniruotes (vaikščiojimas, dviračiai, sporto salė). Programėlė suderinama su dauguma prietaisų ir kitomis programomis, pavyzdžiui, su Nike+ Running.
Trūkumai: mokestis už papildomas funkcijas ir reklamos išjungimą – 5,99$ per mėnesį arba 29,99$ per metus.
RunKeeper – papildomos galimybės
Programėlė turi daug papildomų galimybių ir funkcijų. Dalis jų – mokami. Pavyzdžiui, treniruočių plano parinkimas pagal ankstesnių treniruočių analizę.
Pradžia: iOS operacinėje sistemoje pradžia yra lygiai tokia pati, kaip ir Nike+ Running programėlėje (pasirenki distanciją, laiką arba tempą). Android operacinėje sistemoje treniruotę teks sukurti savarankiškai. Bet kuriuo atveju, galima tiesiog pradėti bėgioti arba pasirinkti vieną iš jau sukurtų treniruočių.
Muzika ir pranešimai: galima klausyti praktiškai bet kokią muziką. Balsinis pranešimas teikia bėgimo statistiką kiekvieną kilometrą arba pagal tavo asmeninius nustatymus.
Po bėgimo: galima pažiūrėti vidutinį tempą bei pridėjus porą žodžių ir nuotraukų papasakoti apie bėgimą per Facebook ar Twitter.
Socialinės funkcijos: galima papasakoti apie savo rezultatus visiems, su kuo bėgai. Lyderių lentelė sudaroma pagal treniruočių kiekį. Programoje yra užduotys, už kurių atlikimą galima gauti ženkliukus. Taip pat, yra globalios rungtynės.
Treniruočių planai: už papildomą mokestį yra kiekvieną savaitę atnaujinami planai, kurie sudaromi pagal tavo aktyvumą.
Trūkumai: programėlė dirba su ribotu prietaisų kiekiu, daug funkcijų prieinami tik už papildomą mokestį – 9,99$ per mėnesį arba 39,99$ per metus.
Runtastic – pačios originaliausios funkcijos
Runtastic programėlė panaši į RunKeeper, tačiau joje yra dar daugiau papildomų funkcijų, kurios prieinamos mokamoje versijoje. Tiesa, jas negalima vadinti gyvybiškai svarbiomis.
Pradžia: jeigu apmokėjai prenumeratą, išsirenki muziką bei bėgimo maršrutą. Pakeliui gali gauti duomenis apie savo pulsą: Runtastic palaiko daug prietaisų, tuo tarpu ir savo gamybos.
Muzika: galima klausytis muzikos iš telefono atminties arba iš servisų, tokių kaip Spotify. Yra patogus ekranas muzikos kontrolei bei mygtukas ” PowerSong”, kaip ir Nike+ Running programėlėje.
Po bėgimo: galima pridėti nuotaiką, trasos dangos tipą bei nuotraukas.
Socialinės funkcijos: lyderių lenta prieinama visiems vartotojams. Mokamoje versijoje bėgimo metu galima gauti palaikymo pranešimus iš draugų arba siųsti jiems savo.
Treniruočių planai: tik už papildomą mokestį.
Trūkumai: dauguma funkcijų prieinamos tik mokamoje versijoje – 9,99$ per mėnesį arba 49,99$ per metus.
Strava – mėgstantiems rungtyniauti
Strava programėlė geriausiai tinka tiems, kam patinka rungtyniauti su kitais. Programėlė labiausiai paplitusi tarp dviratininkų, tačiau ja naudojasi ir bėgikai. Idealiai tiks tiems, kas mėgsta šias dvi sporto šakas.
Pradžia: sunkiausia užduotis – rasti pradžios mygtuką. Toliau galima pasirinkti maršrutą arba tiesiog paspausti aktyvumo įrašymo mygtuką.
Muzika: muziką teks jungti per kitą programėlę.
Po bėgimo: galima pridėti nuotraukas ir treniruotės tipą bei pasidalinti informacija Facebook.
Trūkumai: išsami statistikos analizė – tempas, pulsas ir t.t. – prieinama tik mokamoje programėlės versijoje.
Couch to 5K
Couch to 5K – tai bėgimo programėlė skirta naujokams, kurie visą gyvenimą gulėjo ant sofos ir staiga nusprendė prabėgti penkis kilometrus. Treniruotėms reikės skirti po pusvalandį 3 kartus per savaitę. Po devynių savaičių su Couch to 5K pagalba pradėsi bėgioti kaip tikras atletas.
Programa siūlo specialų treniruočių planą naujokams, skaičiuoja atstumą ir leidžia klausytis mėgstamos muzikos bėgimo metu.
Zombies, Run!
Dauguma bėgimo programėlių turi vienodas funkcijas ir yra gana nuobodžios. Kalorijos, metrai, žingsniai – ar gali šie skaičiai motyvuoti? Zombies, Run! programėlė paįvairins jūsų treniruotes ir pavers bėgiojimą įdomiu žaidimu.
Tau reikės ne šiaip bėgti, o gelbėtis nuo zombių. Negali palaikyti reikiamo tempo? Labai greitai tave pavys alkani monstrai. Riaumojančių zombių garsai ausinėse privers tave bėgti tokiu greičiu, apie kurį anksčiau negalėjai net pasvajoti.
O kokią bėgimo programėlę naudojate jūs? Pasakokite komentaruose.