6 priežastys pradėti bėgioti jau šiandien

6 priežastys pradėti bėgioti jau šiandien

Pagrindinė priežastys kodėl žmonės nesiryžta pradėti bėgioti ar meta šį užsiėmimą po kelių kartų – motyvacijos stoka. Ir tikrai, priversti save atsikelti anksčiau ir išeiti į karštį ar į šaltį – būna labai sunku. Ir kone vienintelis būdas neužmesti šio užsiėmimo – suprasti kam ir kodėl tu tai darai. Šiek tiek tau padėsiu ir pateiksiu 6 priežastis kodėl verta pradėti bėgioti.

Bėgiojimas – tai meditacija

Gyvenimo tempas miestuose nuolat auga. Žmogui beveik nelieka laisvo laiko pabūti vienam su savimi. Rytinis bėgiojimas – puikus laikas apmąstymams ir analizei. Žmogaus smegenų būklę bėgiojimo metu galima palyginti su transu ir meditacija. Visos nereikalingos ir tuščios mintys dingsta, lieka tik tai, kas yra svarbu ir įdomu. Rytinis bėgiojimas puikiai tinka praėjusių įvykių apmąstymui ir naujų planavimui.

Bėgiojimas – tai sveikata

6 priežastys pradėti bėgioti

Ši frazė jau senai tapo aksioma. Visiems puikiai žinoma, kad fiziniai pratimai, tarp jų ir bėgiojimas, teigiamai veikia žmonių organizmą. Apie tai parašyta daugybė knygų ir mokslinių darbų, todėl nieko naujo aš čia nepapasakosiu. Ypatingą dėmesį fiziniams pratimams turi skirti žmonės, kurie dirba ofisuose ir mažai juda. Jiems bėgiojimas turi tapti norma. Nori gyventi – bėgiok!

Bėgiojimas – tai valios stiprybė

Pastoviai girdime kalbas apie bėgiojimo naudą sveikatai, tačiau beveik niekas nekalba apie psichologinius aspektus. Valios stiprėjimas yra net svarbesnis aspektas negu padidėję raumenys ir sulieknėjęs kūnas. Tu priverti save keltis anksčiau, išeiti į lauką esant bet kokiam orui, bėgti paskutinius kilometrus beveik neturint jėgų. Taip tu stiprini savo charakterį ir valią, kurių tau prireiks visur ir visada.

Bėgiojimas – tai grožis

6 priežastys pradėti bėgioti

Niekas nesiginčys, kad sveikas ir pasitempęs žmogus atrodo žymiai gražiau ir patraukliau negu storas. Jeigu netiki, pažiūrėkite į “The Biggest Loser” rezultatus. Bėgiojimas yra puikus būdas stabilizuoti svorį. Jeigu su tavo svoriu viskas gerai ir tu kelis kartus per savaitę lankai sporto salę, vistiek pridėk bėgiojimą prie savo treniruočių plano. Dėl padidėjusios plaučių apimties tu pridėsi porą centimetrų prie savo krūtinės. Manyčiau, merginoms šis patarimas bus ypač aktualus :)

Taip pat, daugeliui moterų bus naudinga žinoti, kad bėgiojimas yra puiki ir natūrali organizmo valymo procedūra, kuriai neprilygs jokios procedūros grožio salonuose. Bėgiojimo metu išsiskiriantis prakaitas valo odos poras iš vidaus, o ne iš išorės, kaip tai daro grožio salonuose. Kartu su pagerėjusia medžiagų apykaita tai duoda puikų jauninantį efektą.

Bėgiojimas – tai malonumas

Netikėk tais, kurie sako, kad bėgiojimas pastoviai suteikia malonumą. Ne, tai sunkus fizinis darbas ir tavo organizmas protestuos ir priešinsis. Tačiau kartais, kai muzikos melodija tavo ausinėse sutaps su bėgimo ritmu, kai iš už medžių pakils saulė, tu pajusi euforiją, o pasaulis aplink atrodys idealiu. Būtent dėl tokių akimirkų verta bėgti vėl ir vėl.

Pradėti bėgioti – tai lengva

Bėgiojimas – tai pati demokratiškiausia sporto šaka. Pradėti bėgioti galima bet kuriame amžiuje. Jeigu dar gali vaikščioti, reiškia galėsi ir bėgti. Be abejo, kiekvienam žmogui reikalingas savas treniruočių režimas. Tam, kad pradėti bėgioti, nereikia pirkti brangių abonementų, įrenginių ir t.t. Bėgioti galima beveik su bet kokiais drabužiais ir esant bet kokiam orui. Vieninteliai dalykai, kurių tau reikės, tai pora sportbačių ir didelio noro. Tikiuosi, kai perskaitysi šį straipsnį, toks noras tik padidės.

Dar 15 priežasčių pradėti bėgioti

Dar 15 priežasčių pradėti bėgioti
Dar 15 priežasčių pradėti bėgioti
 1. Tai pats geriausias pratimas kalorijoms degint.
 2. Bėgiojimas paspartina metabolizmą ne tik tada, kai jūs bėgate, bet ir kai ilsitės.
 3. Tam kad pradėti bėgioti – nereikia pirkt brangių treniruoklių.
 4. Bėgiojimas pagerina socialinį gyvenimą.
 5. Jeigu bėgiosite vienas – tai puikus laikas ką nors gerai apmąstyti.
 6. Bėgiojimas pakelia nuotaiką.
 7. Bėgiojimas skatina kūrybišką mąstymą.
 8. Bėgiojimas suteikia puikią galimybę daugiau laiko praleisti lauke ir pasigrožėti gamta.
 9. Bėgiojimas pakelia savigarbą.
 10. Bėgiojimas padeda kovoti su stresu.
 11. Bėgiojimas padeda kovoti su neramumo jausmu.
 12. Bėgiojimas suteikia energijos visai dienai.
 13. Bėgiojimas padidina gyvenimo trukmę. Jeigu bėgioti reguliariai – tai padidins jūsų gyvenimo trukmę 5-6 metais. Be to, bėgiojimas ne tik padidina gyvenimo trukmę, bet ir pagerina jos kokybę.
 14. Bėgiojimas pagerina seksualinį gyvenimą.
 15. Bėgiojimas padeda nustatyti tikslus, bei siekti jų įgyvendinimo.

Kaip bėgiojimas pakeis tavo gyvenimą?

Kaip bėgiojimas pakeis jūsų gyvenimą?

 • Pradėsi orientuotis žmogaus anatomijoje ir organizmo fiziologijoje.
 • Įsitikinsi sveikos mitybos naudingumu. Kai pamatysi, kaip sunku treniruotis po švenčių ir gausių vakarienių – pamilsi vaisius ir daržoves.
 • Išmoksi bet kokiame pokalbyje pasigirti savo pasiekimais.
 • Tavo artimieji irgi pamils bėgiojimą. Be variantų.
 • Tavo kūnas pradės keistis. Atsikratysi šiek tiek pilvo riebalų, o kojos taps raumeningos. Šie pakeitimai vyks palaipsniui, tačiau žmonėms kurie senai tave matė – šie pakeitimai bus akivaizdūs.
 • Tau nebus keista, kad kai kurie žmonės moka tūkstančius eurų už tai, kad nuskristi į svetimą šalį, užkabinti ant savęs popierių su numeriuku ir prabėgti keliasdešimt kilometrų tokių pat žmonių kompanijoje.
 • Pabandysi sudominti bėgiojimu savo draugus ir suprasi kad tai beprasmiška.
 • Todėl pas tave atsiras nauji draugai, su kuriais bendrausi apie naujus sportbačius ir aptarinėsi bėgiojimo technikas.
 • Suprasi, kad kiekvienas kilometras gali būti skirtingo ilgio.
 • Treniruotės pradės teikti tau malonumą.
 • Tavo žodyną papildys tokie žodžiai kaip “trauma”, “apšilimas”, o galbūt ir “joga”.
 • Orų prognozė turės visai kitokią reikšmę negu dabar.
 • Pradėsi domėtis sporto technologijomis.
 • Pasikeis tavo nuomonė apie sportinę aprangą. Dėvėsi ją tik sportuodamas, o ne tam, kad pasivaikščioti ar nueiti į parduotuvę.
 • Su laiku tavo tikslas taps antraeiliu. Tu numesi svorio arba tapsi sveikesniu, tačiau bėgiojimo nemesi.
 • Pagaliau turėsi laiko klausytis naujos muzikos arba audio knygų.
 • Tave dažnai vadins bepročiu. Iš tikrųjų, tai reiškia kad eini teisinga linkme.
 • Kartais, distancijos pabaigoje, tu sakysi sau, kad tai buvo paskutinis kartas, tačiau sekančią dieną po finišo jau planuosi naują startą.
Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: