Nuo ko naujokui pradėti mokytis programuoti?

Nuo ko naujokui pradėti mokytis programuoti?

Šiuo metu būti programuotoju labai perspektyvu. Programuotojai gerai uždirba, šios profesijos atstovai labai vertinami visuomenėje ir nepaisant jokių krizių – darbo skelbimų kiekis, kuriuose ieškomi programuotojai, nemažėja. Todėl labai daug žmonių ir nori išmokti programuoti.

Tačiau kiekvienam norinčiam išmokti programuoti iškila klausimas – nuo ko pradėti mokytis programuoti? VentureBeat paskelbė mokymosi etapų sąrašą, kurį jie rekomenduoja naujokams.

Pradėkite nuo drag and drop programavimo

Drag and drop – tai bazinė technika, kuri leidžia nerašyti kodo ranka, o kurti jį kombinuojant blokus ir kitus vizualius elementus. Tokiu atveju bus lengviau suprasti programavimo pagrindus. „Jeigu išmoksite pagrindus su drag and drop programavimo pagalba, užsinorėsite išmokti ir pačią programavimo kalbą”, – sako Code.org įkūrėjas Hadi Partovi. Yra daug programų, kurios padės su drag and drop programavimu. Pavyzdžiui, MIT Scratch, Code Studio, Google Blockly.

Python kaip pirminė programavimo kalba

Partovi sako kad Python – viena iš lengviausių programavimo kalbų naujokams, nes joje mažiau dėmesio skiriama sintaksei: jeigu jūs pamiršite porą skliaustelių arba supainiosite porą taškų su kableliais, tai neprives prie tokių pat didelių problemų kaip kitose programavimo kalbose.

JavaScript – viena iš naudingiausių programavimo kalbų

Ši kalba nėra tokia lengva kaip Python, tačiau ji veikia bet kokioje šiuolaikinėje platformoje: Windows, Mac, Android, iOS ir t.t. Visos naršyklės ir net patys naujausi prietaisai, tokie kaip išmanieji laikrodžiai, naudoja JavaScript įvairiais tikslais.

Po JavaScript pabandykite Ruby bei Ruby on Rails

Ruby on Rails – puikus instrumentas, kuris gali padėti su backend programavimu. Ruby – tai kalba, kuri naudojama rašant skriptus, o Ruby on Rails – tai freimvorkas, leidžiantis lengviau kurti svetaines su šia kalba.

Susipažinkite su HTML

Jeigu norite išmokti programuoti, jums bus verta išmokti ir HTML kalbą. HTML atsako už tai, kaip atrodys svetainė, o aukščiau išvardintos programavimo kalbos atsako už šios svetainės komponentų veikimą.

Primenu, kad aš jau dalinausi su jumis vietomis, kur yra prieinami online programavimo kursai. Ten rasite kaip nemokamus, taip ir mokamus HTML, JavaScript, Python, Ruby bei kitus kursus. Taip pat, buvo straipsnis su nemokamais iOS ir Android programavimo kursais. Sėkmės!

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: