Vos vienas pratimas taisyklingai laikysenai

Vos vienas pratimas taisyklingai laikysenai

Šis paprastas ir efektyvus pratimas taisyklingai laikysenai buvo sugalvotas japonų gydytojo Fukucudzi. Pratimas padės atsikratyti pilvuko ir netaisyklingos laikysenos, o jūsų talija taps plonesne.

Pratimas taisyklingai laikysenai

Pratimas taisyklingai laikysenai
Pratimas taisyklingai laikysenai

Kaip atlikti pratimą?

 1. Iš rankšluosčio arba audinio padarykite ritinį. Jis turi būti 40 cm ilgio ir apie 10 cm storio.
 2. Atsisėskite ant tvirto ir lygaus paviršiaus, pavyzdžiui, ant fitneso kilimėlio arba masažo stalo. Ten pat padėkite ir ritinį.
 3. Atsigulkite ant ritinio taip, kad jis būtų po juosmeniu – lygiai su bamba. Tai labai svarbus momentas.
 4. Šiek tiek išskirkite kojas ir suglauskite pėdas. Dideli pirštai turi liesti vienas kitą, o kulnai turi būti apie 25 cm atstumu vienas nuo kito.
 5. Tiesios rankos turi būti už galvos. Pasukite delnus žemyn taip, kad mažieji pirštai liestu vienas kitą. Atidžiai stebėkite, kad pratimo metu dideli kojų pirštai ir mažieji rankų pirštai liestų vieni kitus.
 6. Tokioje padėtyje reikia pragulėti nemažiau 5 minučių.
 7. Pabaigti pratimą reikia labai atsargiai, be staigių judesių.

Jeigu iš karto jums sunku ištverti 5 minutes, galite pradėti ir nuo 1 minutės, kiekvieną dieną didindami šį laiką. Jeigu viską darysite teisingai, rezultatą pamatysite jau po mėnesio.

Dar vienas pratimas taisyklingai laikysenai

Dar vienas pratimas taisyklingai laikysenai
Dar vienas pratimas taisyklingai laikysenai

Atsigulkite ant pilvo taip, kad kakta liestų fitneso kilimėlį. Ištieskite rankas palei kūną, o delnus prispauskite prie klubų. Rankos turi būti tiesios alkūnėse, kojos kartu, kojų pirštai šiek tiek atitraukti.

Iškvėpkite. Vienas po kito pakelkite galvą, krūtinę ir viršutinę pilvo dalį nuo grindų. Rankos ir kojos turi išlikti pirminėje padėtyje.

Įkvėpkite. Lėtai grąžinkite kūną ir galvą į pirminę padėtį. Pakartokite šį pratimą 10 kartų.

Atliekant šį pratimą taisyklingai laikysenai vos 3 kartus per savaitę, jūs sustiprinsite stuburo, pilvo ir užpakaliuko raumenis. Tai teigiamai paveiks jūsų vidinių organų darbą ir jūs jausitės žymiai geriau.

Drąsiai rinkitės bet kokį iš šių dviejų pratimų. Jie ne tik pakoreguos jūsų laikyseną, bet ir padės atsikratyti pilvuko.

Kaip taisyklinga laikysena gali pakeisti jūsų figūrą

Nuo to, kokia yra jūsų laikysena, priklauso žymiai daugiau negu gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Būtent nuo laikysenos priklauso tai, kaip atrodo jūsų figūra. Tačiau labai daug žmonių daro vieną ir tą pačią klaidą: jie per stipriai įlenkia nugarą, dėl ko pilvas išsipučia ir tampa vizualiai didesniu. Papasakosiu kodėl taip atsitinka ir kaip to išvengti.

Neseniai Reddit svetainėje radau vieno vaikino straipsnį, kuriame jis klausia, ką jis daro neteisingai. Jis reguliariai treniruojasi, teisingai maitinasi, tačiau susidaro įspūdis, kad pilvas tik auga, o nugara silpsta. Jis aprašė savo dietą, treniruočių programą ir parametrus, o taip pat, parodė porą savo nuotraukų. Pažiūrėkite:

Įtempus pilvą net galima pamatyti presą, tačiau neįmanoma visą dieną vaikščioti su įtemptu pilvu. Bėda tame, kad atpalaidavus pilvą, jis išsipučia. Priežastis tapo aiški kai vaikinas parodė savo nuotraukas iš šono:

Dėl to, kad nugaros, preso ir užpakalio raumenys išvystyti neproporcionaliai, atsiranda didelis įlinkis. Anglų kalboje yra net specialus terminas, aprašantis tokią laikyseną – „nėščios moters poza”.

Šią problemą turi daug žmonių. Atsistokite prie veidrodžio ir pažvelkite į nugaros įlinkį ir į pilvą. Jeigu įlinkis per didelis, o pilvas per daug išpustas – jūs irgi turite šią problemą. Tik nebijokite, išspręsti ją nėra labai sunku:

 1. Svarbiausiai – išmokti teisingai vaikščioti ir stovėti. Treniruokitės prieš veidrodį: pečiai turi būti šiek tiek atitraukti atgal, galva žiūri į priekį, nugara sudaro tiesią liniją.
 2. Darykite pratimus pilvo presui, ypač plank pratimus. Tai sustiprins pilvo raumenis.
 3. Darykite įtūpstus. Jie puikiai ištempia ir apkrauna kvadricepsus ir klubus.
 4. Darykite dubens pakėlimus gulint, kad sustiprinti juosmenį.
 5. Būtinai darykite juosmens tempimus. Tam puikiai tinka katės ir kupranugario pozos iš jogos.

Tokius pat patarimus šiam vaikinui davė ir kiti Reddit vartotojai, kas tik patvirtina jų aktualumą. Turėti taisyklingą laikyseną galima skiriant treniruotėms vos dešimt minučių per dieną, reikia tik šiek tiek pasistengti.

Įvertinimai
( 3 įvertinimai, vidutiniškai 55 )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: