Gaminame airišką kavą namuose

Gaminame airišką kavą namuose

Už lango darosi vis šalčiau ir šalčiau, todėl siūlau palepinti save tikra airiška kava ir papasakosiu kaip ją pagaminti.

Plakta grietinėlė iš parduotuvės blogai laikosi ant kavos paviršiaus, todėl ją plaksime patys. Paimkite du dubenėlius, didelį ir mažesnį. Į didelį padėkite ledo ar sniego ir padėkite ant jo mažą dubenėlį. Įpilkite į maža dubenėlį 500 gramų grietinėlės (riebumas nuo 30%) ir pradėkite plakti. Nenaudokite maišytuvo, nes gausite sviestą.

Rudasis cukrus geriau papildo kavos skonį, todėl gaminant sirupą paimkite jį. Taigi, sirupas: Nedideliame puode sumaišyk stiklinę cukraus su stikline vandens. Pastatykite puodą ant ugnies ir palaukite kol užvirs. Maišykite sirupą mediniu šaukštu, kol cukrus visiškai ištirps.

Užvirkite kavą taip, kaip darote tai visada. Paimkite Irish arba paprastą puodelį (200 ml), apipilkite jį verdančiu vandeniu, įpilkite į jį kavą (šiek tiek mažiau negu pusę puodelio), 40 ml airiško viskio, 1 šaukštą sirupo ir sumaišykite. Ant viršaus palikite vietos plaktai grietinėlei.

Ant viršaus padėk 2-3 šaukštus ką tik suplaktos grietinėlės. Galima pabarstyti visą tai šviežiai tarkuotu muskatu. Skanaus!!!

Įvertinimai
( Įvertinimų dar nėra )
Autorius Darius Darko
Darius Darko/ straipsnio autorius

Daugiau nei 10 metų rašau straipsnius įvairiomis temomis.

Patiko straipsnis? Pasidalink su draugais:
Parašykite komentarą

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: