20 įpročių, žudančių jūsų produktyvumą

20 įpročių, žudančių jūsų produktyvumą

Aukštas produktyvumas – tai beveik privaloma savybė kiekvienam šiuolaikiniam žmogui. Teorijoje produktyviu gali tapti kiekvienas, tačiau praktikoje ne visada pavyksta tai realizuoti. Labai dažnai mes trukdome patys sau. Kokiais būdais? Skaitykite straipsnį ir ieškokite sutapimus.

Visi aplink viską spėja, tik ne jūs. Pažįstama situacija? Labai dažnai taip atsitinka dėl iš pirmo žvilgsnio visiškai nekaltų įpročių, kurie lėtai, bet užtikrintai sumažina jūsų produktyvumą. Norite protingai leisti kiekvieną gyvenimo minutę ir viską spėti? Štai jums sąrašas to, ko jokiais būdais negalima daryti.

1. Blaškytis

Nuo išorinių dirgiklių niekur nepasislėpsi, bet kas jums pasakė, kad turite kreipti į juos dėmesį? Jeigu jums skambina, rašo ar beldžiasi į jūsų duris – tai dar nereiškia, kad privalote iš karto mesti tai, ką šiuo metu darote. Viskam, kas nesusiję su darbu, yra pertrauka.

2. Neturėti tikslo

Paverskite savo svajones konkrečiais ir aiškiai suformuotais tikslais. Kol jūs to nepadarysite, svajonės taip ir bus tik svajonėmis, dėl kurių neišsipildymo laikas nuo laiko teks atsidūsti.


Susijęs straipsnis: Kodėl kiekvienam reikalingas gyvenimo tikslas?


3. Turėti per daug tikslų

Iš kitos pusės, nereikia planuoti daugiau, nei jūs realiai galite padaryti. Vis tiek jums nepavyks skirti pakankamai laiko kiekvienam tikslui. Svarbus yra ne kiekis, o kokybė.

4. Prokrastinuoti

Kuo ilgiau mes kažką atidedam vėlesniam laikui, to didesnė tikimybė, kad niekada to nepadarysime. Tiesiog patikėkite: geriau padaryti dabar ir džiaugtis, nei eilinį kartą atidėti darbą ir pergyventi dėl to.


Susijęs straipsnis: Kaip nustoti atidėti darbus rytojui ir pradėti gyventi?


5. Pakeisti tikrą gyvenimą televizoriumi

Pakeisti tikrą gyvenimą televizoriumi

Jeigu serialų herojų gyvenimai ir realybės šou domina jus labiau negu šeimos nariai ir draugai – pats laikas kažką keisti savo gyvenime.


Susijęs straipsnis: 10 ženklų, rodančių, kad atėjo laikas pakeisti savo gyvenimą


6. Pamiršti apie reguliarų maitinimą

Taip, kartais būna tokie laikotarpiai, kai darbo yra tiek daug, kad nėra laiko net kažką užkasti, jau nekalbant apie visaverčius pietus. Deja, vidiniams organams to paaiškinti neįmanoma. Kol mes atsisakome maisto, jie dirba iš visų jėgų, išnaudojant paskutinius energijos likučius. Anksčiau ar vėliau tai gali baigtis ligonine.

7. Nekontroliuoti išlaidų

Žmonės, kurie neseka ir nekontroliuoja savo finansų, neturi jokių šansų į normalų gyvenimą. Kontroliuoti savo pajamas ir išlaidas yra taip pat svarbu, kaip ir rūpintis sveikata.


Susijęs straipsnis: Kaip taupyti pinigus?


8. Gaišti laiką sprendžiant kitų žmonių problemas

Vienintelis žmogus, kuris turi kontroliuoti jūsų gyvenimą – tai jūs pats. Jūsų laikas – jūsų didžiausias turtas, todėl elkitės su juo atitinkamai.

9. Neužrašinėti svarbių dalykų

Neužrašinėti svarbių dalykų

Užrašai padeda nepasimesti tarp daugybės dalykų, kuriuos mes norime ir turime padaryti. Taip pat, tai puikus būdas duoti pailsėti smegenims ir pagerinti koncentraciją.

10. Neturėti dienos tvarkaraščio

Aš nekalbu apie griežtą tvarkarašti, kuriame aprašyta ką turite daryti kiekvieną valandą. Kalbu apie bendrą planą dienai.

11. Dirbti be pertraukų

Jūsų kūnui ir protui reikalingas poilsis – tai neginčijamas faktas. Kai tik jaučiate, kad pavargote, padarykite pertrauką.

12. Daryti daug darbų vienu metu

Daryti daug darbų vienu metu – bloga idėja. Krūvis didelis, o rezultatas visada bus ne pačiu geriausiu. Kiekvienam darbui turi būti skirtas savo laikas.

13. Atidėti asmeninius reikalus vėlesniam laikui

Kam išvis reikalingas darbas, jeigu dėl jo nelieka laiko gyvenimui? Net tada, kai turite labai daug darbo, įsitikinkite, kad bent pagrindiniai buitiniai reikalai yra sutvarkyti: sąskaitos apmokėtos, indai išplauti ir t.t.

14. Imti daug atsakomybės

Ambicijos arba jaudulys nugali jus ir priverčia imtis realizuoti kiekvieną naują idėją? Pabandykite trumpam atidėti. Gerai pagalvokite, įvertinkite esamus įsipareigojimus  ir nuspręskite ar apskritai verta imtis šio darbo.

15. Siekti tobulybės

O, ta mitinė tobulybė. Mes puikiai žinome, kad ji neegzistuoja, tačiau vis tiek norime viską ir visada padaryti idealiai. Tai puikus būdas sugaišti laiką, kurį galima būtų leisti žymiai naudingiau.

16. Nepriiminėti sprendimų

Sunkūs sprendimai ne šiaip sau vadinasi sunkiais. Tačiau jeigu jūs jo nepriimsite – tai padarys kas nors kitas ir ne faktas, kad būsite patenkinti rezultatu.

17. Gauti nereikalingą informaciją

Gauti nereikalingą informaciją

Betvarkė mintyse slopina net daugiau, nei betvarkė aplinkoje. Apribokite įeinančios informacijos kiekį. Užtenka atsisakyti kelių laisvalaikio svetainių peržiūros ir atlaisvinsite laiką svarbiems darbams.

18. Nesirūpinti sveikata

Jūsų ambicijos ir siekiai neturės jokios prasmės, kai baigsis jėgos. Valgykite sveiką maistą, reguliariai treniruokitės ir skirkite pakankamai laiko miegui.

19. Mesti kažką vidury kelio

Dalinkite kiekvieną užduotį į porą mažesnių. Toks požiūris padės susitvarkyti net su pačiais sunkiausiais darbais. Geležinė taisyklė: paskutiniai 10% darbo atima 90% laiko. Nepamirškite tai, kai planuosite laiką.

20. Nepripažinti klaidų

Savo kaltės neigimas arba perkėlimas kam nors kitam negali pagerinti jūsų gyvenimo ir nepadeda siekti tikslų. Klaida – tai pamoka. Ją reikia išmokti ir eiti toliau.

Rašyti komentarą