Kaip taisyklė, vasarą mes valgome daugiau nesveiko maisto ir vartojame daugiau alkoholio negu įprasta. Dėl to labai nukenčia mūsų kepenys. Šiuo atveju padėti gali natūralus kepenų valymas ir aš papasakosiu kaip galima jį atlikti namuose per 72 valandas (tuo atveju, jei tai ne klinikinis atvejis).
Nepaisant padidėjusios apkrovos, kepenys išsaugo savo gebėjimą išsivalyti. Vos trijų dienų be alkoholio, nikotino ir kitų linksmybių užtenka tam, kad kepenys visiškai atkurtų savo funkcijas (neskaitant tokių ekstremalių atvejų, kai prieš tai pusmetį tu kasdien vartojai alkoholį). Tam, kad padėti tavo kepenims išsivalyti, sukūriau maitinimo planą. Tu gali pakeisti kai kuriuos produktus iš šio plano į kitus, svarbu, kad juose būtų tos pačios naudingos medžiagos, kurios yra aprašytos straipsnyje.
72 valandų kepenų valymo planas
1 fazė: šiukšlių surinkimas
Enzimai, kurie yra atsakingi už kepenų ir viso organizmo valymą nuo toksinų, surenka tuos toksinus.
2 fazė: perdirbimas
Toksinai rūšiuojami, kaip šiukšlės šiukšlių rūšiavimo gamykloje. Kiekvienas toksinų tipas sujungiamas su jam atitinkančia medžiaga ir išvedamas iš organizmo.
Kuras detoksikacijai
Svarbu, kad kepenys gautų visas medžiagas, kurios yra būtinos abiejose detoksikacijos fazėse ir negautų nieko, kas yra nereikalinga. Pirmiausiai, reikia pašalinti iš raciono viską, kas gali sulėtinti kepenų valymo procesą: riebų maistą, saldumynus, sūrų maistą ir kofeiną. Angliavandenių dieta irgi gali sulėtinti kepenų valymą ir atsistatymą. Vos 3 dienos mūsų specialios dietos leis tau pajusti save pailsėjusiu ir pilnu energijos.
Kepenų valymas: 1 diena
Pusryčiai
Avižų košė su mėlynėmis ir avietėmis.
Kuo naudinga kepenims: antioksidantai uogose apsaugos tave nuo kepenų cirozės ir padės kovos su laisvais radikalais pirmoje detoksikacijos fazėje.
Kuo naudinga tau: šiose uogose yra daug priešvirusinių preparatų, kurie apsaugos tave nuo įvairių ligų.
Pietūs
Omletas su špinatais ir grybais, salotos iš morkų ir burokėlių.
Kuo naudinga kepenims: vitaminai C, B2 ir B5 padės kepenims susitvarkyti su toksinais, kurie patenka į tavo organizmą iš išmetamųjų dujų, kol tu stovi kamščiuose pakeliui į darbą ir iš jo.
Kuo naudinga tau: burokėliuose yra daug betaino – medžiagos, stabdančios moteriško hormono estrogeno padidėjimą tavo organizme (jo lygis augs kartu su kepenų išsivalymu).
Užkandžiai
Šviežios morkos ir bulgariška paprika su humusu.
Kuo naudinga kepenims: avinžirniai – pagrindinis humuso ingredientas – turi daug ląstelienos, kuri padidina abiejų detoksikacijos fazių aktyvumą.
Kuo naudinga tau: daug ląstelienos turinti dieta yra būtina, jeigu nusprendei numesti porą kilogramų. Pirmiausiai, daug ląstelienos turintys vaisiai ir daržovės turi mažai kalorijų. Taip pat, be ląstelienos nei skrandis, nei žarnynas negali dirbti pilna jėga.
Vakarienė
Vištiena su kariu.
Kuo naudinga kepenims: ciberžolė – viena iš pagrindinių indiškų prieskonių – beveik du kartus sustiprina tulžio sekreciją, tvirtina Vokietijos mokslininkai. Tai padidina alkoholio ir nikotino toksinų išvedimą iš organizmo.
Kuo naudinga tau: tulžio sekrecijų padidėjimas pagerina virškinimą ir leis tau jaustis žymiai geriau po gimtadienio, Naujųjų metų vakarėlio ir kitų pretekstų skaniai pavalgyti.
Kepenų valymas: 2 diena
Pusryčiai
Dribsniai su jogurtu.
Kuo naudinga kepenims: jogurto bakterijos sumažins neigiamą toksinų poveikį kepenims.
Kuo naudinga tau: jeigu jau nusprendei pabandyti kepenų valymą, tai greičiausiai prieš tai pakankamai stipriai užteršei ir kepenis, ir kitus organus – riebiu ir sūru maistu, saldumynais ir alkoholiu. Dribsnių ląsteliena sumažins cholesterino lygį 20%.
Pietūs
Brokolių sriuba.
Kuo naudinga kepenims: kepenys – tai tavo organizmo filtras, o brokoliai – filtras tam filtrui. Brokoliai turi daug enzimų, kurie pagreitins ir padarys efektyvesne antrą detoksikacijos fazę.
Kuo naudinga tau: brokoliai turi daug antioksidantų, kurie apsaugos tave nuo įvairių ligų.
Užkandžiai
Apelsinų sultys ir avižiniai sausainiai.
Kuo naudinga kepenims: apelsinai – tai banalus, bet skanus būdas papildyti organizmą vitaminu C. Šis antioksidantas pagreitins kepenų valymo procesą.
Kuo naudinga tau: avižų košė rekomenduojama valgyti iš ryto, nes po to visą dieną busi sotus. Dėl tos pačios priežasties rekomenduojama užkasti avižiniais sausainiais.
Vakarienė
Kepta vištiena su žiediniais kopūstais.
Kuo naudinga kepenims: žiediniai kopūstai sustiprina glutationo gamybą organizme. Glutationas padeda kepenims susitvarkyti su pačiu juodžiausiu darbu: su alkoholio ir nikotino skėlimu.
Kuo naudinga tau: maistas, kuriame yra daug niacino (pavyzdžiui, vištiena), apsaugo tave nuo dėl su amžiumi susijusių kognityvinių funkcijų pablogėjimo.
Kepenų valymas: 3 diena
Pusryčiai
Du virti kiaušiniai su tostu.
Kuo naudinga kepenims: kiaušiniai padidina lipidų lygį kraujyje, kurie padeda atsikratyti riebalų kepenyse.
Kuo naudinga tau: kiaušiniuose daug D vitamino, kuris padeda tau atsakinėti į sudėtingus klausimus, rašyti laiškus su reikalavimais pakelti atlyginimą ir kitais būdais rodyti savo protinius gebėjimus.
Pietūs
Svogūnų sriuba.
Kuo naudinga kepenims: svogūnuose yra daug sieros, kuri reikalinga alkoholio ir paracetamolio skėlimui.
Kuo naudinga tau: reguliariai valgydamas sriubą tu sumažini suvartojamų kalorijų kiekį 20%.
Užkandžiai
Krekeriai ir avokadas.
Kuo naudinga kepenims: avokaduose yra daug E vitamino, kuris pagerina kepenų darbą. Taip pat, jis padeda susitvarkyti su gliukozės pertekliumi, kuri patenka į organizmą su gazuotais gėrimais ir sultimis.
Kuo naudinga tau: avokaduose yra daug folio rūgšties, kuri pagerina kraujo cirkuliaciją tavo organizme.
Vakarienė
Kiaulienos karbonadas su adžikos padažu ir garuose troškintomis daržovėmis.
Kuo naudinga kepenims: kiaulienoje yra daug glicino – medžiagos, kuri padeda susitvarkyti su konservantais ir saldikliais, kuriuos galima rasti visuose šiuolaikiniuose produktuose.
Kuo naudinga tau: aštrūs raudonieji pipirai adžikoje pagreitina medžiagų apykaitą ir sumažina kraujo spaudimą. Tai padės tau atsikratyti streso ir daugiau nereikės kovoti su juo standartiniu būdu – alumi.